צפו: ראש ממשלת קנדה שר ביטלס למען ישראל

למרות אלפי מפגינים מחוץ לאולם, ראש ממשלת קנדה השתתף בכנס של קק"ל והביע תמיכה בישראל: "אבא שלי לימד אותי להילחם באנטישמיות, אני רוצה להעניק לכם את אהבתי וחיבתי". לאחר שהודיע כי יגיע לארץ בחודש ינואר הקרוב, התיישב ראש הממשלה הקנדי הארפר ליד פסנתר וביצע קלאסיקות של הביטלס. צפו במחווה

מחוץ לאולם הפגנה - בתוך האולם הופעה ממלכתית למען ישראל: ראש ממשלת קנדה סטיבן הארפר השתתף ושר הלילה בכנס התרמה של קק"ל בטורונטו, קנדה. מחוץ למרכז הקונגרסים ובסביבתו הפגינו אלפי בני אדם במחאה על תכנית פראוור וסוגיית יישוב הבדואים בנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות ההפגנה, האירוע התקיים כסדרו לאחר שהמשטרה חסמה את גישת המפגינים לאזור. ראש הממשלה הקנדי הודיע על כוונתו להקים מרכז מבקרים חדש בנגב. הארפר הוסיף כי יגיע לישראל בחודש ינואר הקרוב, והדגיש: "אבא שלי לימד אותי להלחם באנטישמיות. ככל שתשגשג יותר ישראל כך גם קנדה. וזו עוד סיבה לכך שקנדה עומדת לצידה של ישראל כחברה".

לאחר דבריו הקצרים, ביצע הארפר מספר שירים עבור הקהל: "הלילה הזה אני רוצה להעניק לכם את אהבתי וחיבתי, וכמחווה של אהבה לכולכם לא אנאם - אלא אני אשיר לכם כמה שירי קלאסיקה, ביניהם שירים של החיפושיות והאבנים המתגלגלות".

נתניהו: "מצדיע לראש ממשלת קנדה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך בהודעה מוקלטת את עמיתו הקנדי: "ראש הממשלה הארפר הוא מנהיג אמיתי שעמד לצד ישראל ולצד האמת גם כאשר הדבר לא היה פופולארי. מנהיגות כזו דורשת גם צלילות מחשבה וגם אומץ. אני מצדיע לך, בהיותך לא רק חבר של ישראל, ושל העם היהודי, אלא מנהיג".

ההפגנות מחוץ לאולם, הלילה (קק"ל)

בתגובה להפגנות הסוערות מחוץ לאולם , אמר יו"ר קק"ל העולמי, אפי שטנצלר כי "מדובר באירוע המהווה חלק ממסע דה לגיטימציה שקרי ורחב המכוון מזה זמן רב כנגד מדינת ישראל והקרן הקיימת בפרט", וציין כי המחאות לא ירתיעו את הקרן הקיימת ותומכיה.

בשבוע שעבר, לאחר חתימת ההסכם בין אירן למעצמות, הביעה קנדה תמיכה בעמדה הישראלית כלפי ההסכם ונציגיה טענו כי הם סקפטיים כלפי ההסכם. שר החוץ הקנדי, ג'ון ביירד, אמר כי פעולות העבר של אירן מנבאות את התנהלותה בעתיד, ולדבריו "אירן לא הרוויחה את הזכות ליהנות מחמת הספק". ביירד הצהיר כי קנדה לא תסיר את הסנקציות שלה על אירן. שר ההגנה הקנדי, רוב ניקולסון, הוסיף כי קנדה תעריך את ההסכם לפי תוצאותיו ומעלותיו במשך הזמן.