כאוס, מחסור וייאוש בפיליפינים

כמעט שבוע חלף מאז הכתה סופת הטייפון ההרסנית "הייאן" במדינת האיים, ו-80 אלף התושבים שנותרו חסרי קורת גג משוועים לסיוע בינלאומי. רובם עסוקים בחיפוש מזון, מים וציוד רפואי - בטרם תרד החשיכה. שליח חדשות 2 מדווח ממוקד האסון במדינה מוכת החורבן

שישה ימים חלפו מאז חבטה סופת הטייפון "הייאן" בפיליפינים. שישה ימים של כאוס, מחסור ובעיקר ייאוש. הניצולים שנותרו חסרי כל ממתינים בקוצר רוח לסיוע הבינלאומי, שבינתיים מאחר להגיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות ההתגייסות הגלובלית לסייע לתושבי הארכיפלג, חבילות המזון, המים והתרופות עדיין תקועות בנמלי התעופה וסבלנותם של 800 אלף התושבים שנותרו ללא קורת גג פוקעת.

מחפשים מקום יבש להעביר הלילה (רויטרס)

היום (ד') נחתה בטקלובאן הממונה מטעם האו"ם על הסיוע ההומניטרי במצבי חירום. היא הגיעה כדי לפקח מקרוב על הליך העברת הסיוע והבהירה בצורה חד משמעית כי כעת אין מקום לתירוצים - הגיע הזמן למעשים.

התושבים מחפשים מזון ומים - לפני רדת החשיכה

לכוחות הבינלאומיים שעוסקים בחילוץ והצלה הצטרפה היום משלחת סיוע רפואית ישראלית. 150 רופאים ואחיות, עם כ-10 טונות של מזון, מים וציוד רפואי. המטרה: להקים בית חולים שדה שייתן מענה לאלפי הנפגעים.

התושבים משוועים למזון ומים. ארכיון (רויטרס)

שגרת היום כאן בטקלובן ההרוסה נעה בין חיפוש נעדרים, פינוי הגופות והניסיונות הנואשים למצוא מזון או מים לפני רדת החשיכה. דאגתם העיקרית של התושבים היא למצוא מחסה מהגשם, מקום יבש להעביר בו את הלילה. אלא שרובם נאלצים להסתפק בהריסות הבניינים הרטובות או במחסה מאולתר.

אירועי הירי בערים ומעשי הביזה הופכים יותר ויותר אלימים, וניתן להניח שהאלימות רק תלך ותגבר אם הסיוע לא יגיע בימים הקרובים.