הכירו: הדג שתוקף באזור החלציים

דייג צרפתי דג בנהר הסיין בפריז את ה"פאקו", דג בעל השיניים המזכירות שיני אדם. הדג, שנפוץ בעיקר בדרום אמריקה, זכה לכינוי "חותך האשכים" - בשל תקיפותיו את האזור הרגיש בקרב דייגים בנהר האמזונס

הפיראנה, קרוב של דג הפאקו שאותר במפתיע ב (רויטרס)

סיבה לדאגה עבור הגברים בפריז? דייג צרפתי שהעלה בחכתו דג בעל שיניים הדומות לשיניים של בן אדם עורר בהלה בעיר האורות, לאחר שהתברר כי הדג שתפס נוהג לנשוך את האשכים של קורבנותיו. מדובר בדג שנפוץ בעיקר בברזיל .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה בפריז אישרה כי מדובר בדג מסוג "פאקו", הנחשב לזן הדומה במאפייניו לדג הפיראנה, הנפוץ גם הוא בעיקר בדרום אמריקה. הדג, המצוי בעיקר במים מתוקים, זכה לכינוי "חותך האשכים" -לאחר שדייגים רבים העידו כי הוא ביצע תקיפות מסוג זה בעבר.

ה"פאקו", שמסוגל להגיע לגודל של כ-90 סנטימטרים ולמשקל של כ-25 ק"ג, עורר בהלה גדולה גם בקרב מתרחצים בשבדיה, לאחר שאותר בחודש שעבר גם מול חופיה הדרומיים של המדינה הסקנדינבית. הימצאותו החריגה סמוך לאזורים מיושבים באירופה, מפתיעה, שכן הדג נפוץ בעיקר בנהר האמזונס.

"הם נושכים בגלל שהם רעבים"

בעקבות הפאניקה שנוצרה בשבדיה, הסביר קרל הנריק, מומחה לבעלי חיים תת ימיים במוזיאון ההיסטוריה הלאומי בדנמרק כי הדג המדובר, אינו מסוכן לרוב לבני אדם, אך במספר מקרים ברחבי העולם דווח כי ביצע תקיפות שבמהלכן נעץ את שיניו באשכי אדם. "הם נושכים בגלל שהם רעבים, והאשכים מתאימים למבנה הלסת שלהם", הסביר הנריק. "הפה שלהם אינו גדול, כך שאשכים הם מטרה טבעית כמו דגים ופירות".

לצד דג הפאקו, מצאו לאחרונה דייגים בפריז מספר מינים בלתי צפויים נוספים בנהר הסיין. "מדובר בדרך כלל בחיות שגודלו על ידי תושבים, שהחליטו להיפטר מהן לאחר שהתברר כי לא יוכלו להמשיך לשלוט בהן מסיבות שונות", הסבירו במשטרה המקומית.