שיא: ציור נמכר ב-142 מיליון דולר בניו יורק

בתום שש דקות "מורטות עצבים", לדברי מנהלת בית המכירות בניו יורק, נמכרה היצירה "שלושה מחקרים של לוסיאן פרויד", שאותה צייר האמן הבריטי פרנסיס בייקון - במחיר שקבע שיא חדש במכירה פומבית של ציור. יצירתו הקודמת של של בייקון נמכרה ב-2008 במחיר צנוע יותר - כ-86 מיליון דולרים בלבד

אמנות גבוהה - ויקרה: ציור של האמן הבריטי פרנסיס בייקון נמכר עבור סכום של 142,405,000 דולר והפך בכך ליצירת האמנות היקרה ביותר שנמכרה במכירה פומבית בהיסטוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דוברת בית המכירות הפומביות בניו יורק, אליזבת ואן ברגן, סיפרה כי יצירת האמנות "שלושה מחקרים של לוסיאן פרויד" נמכרה לאחר שש דקות מורטות עצבים, שבמהלכן הוצעו מחירים שנזרקו לחלל החדר על ידי רוכשים במקום וגם דרך הטלפון. היצירה צוירה ב-1969 ונחשבת אחת העבודות האייקוניות הנודעות ביותר של בייקון. היא מאפיינת את שיא היחסים של האמן עם הצייר בן ארצו לוסיאן פרויד.

הטריפטיכון, יצירה המורכבת משלושה לוחות, מציגה את פרויד יושב בשלושה מצבים שונים. השיא הקודם במכירה פומבית של יצירת אמנות היה שייך לציור "הצעקה" של אדוארד מונק, שנמכרה ביותר מ-119 מיליון דולר בשנת 2012 בניו יורק.

שיא במכירה פומבית, ניו יורק (AP)

יצירתו הקודמת של בייקון, גם היא מסוג טריפטיכון, נמכרה במחיר גבוה למדי. היצירה שצוירה ב-1976 נמכרה בשנת 2008 במחיר צנוע יותר של כ-86 מיליון דולרים בניו יורק.