החיים החדשים של המדליף סנאודן ברוסיה

רבים ברחבי העולם חושבים שהמדליף שהביך את וושינגטון ואחראי לחשיפת תכנית המעקבים האמריקנית חי במסתור. אלא שהתקשורת במוסקבה מציגה תמונות של סנואודן מסייר בצורה חופשית בבירה הרוסית, ואף מדווחת כי הוא יתחיל בקרוב לעבוד בפורטל אינטרנט גדול במדינה

החיים החדשים של סנאודן (צילום מסך)

אנטולי קוצ'רנה, עורך דינו של אדוארן סנואודן מדליף הפרטים על תכנית ההאזנות שמסעירה את הקהילה הבינלאומית בששת החודשים האחרונים, הציג תמונות חדשות של סנאודן מסייר ברחבי מוסקבה. לדבריו, מי שחשב שסנואדן מתחבא במרתף חשוך יופתע לגלות כי הוא מסייר בחופשיות בבירת רוסיה ואפילו צפוי להתחיל בעבודתו החדשה באחד מפורטלי האינטרנט המובילים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לא ברור מתי צולמו התמונות בהן תועד המדליף ברחבי רוסיה, כפי שפורסמו היום (ה') בכלי התקשורת במדינה. עורך הדין של סנואדן, האחראי בין השאר גם לחשיפת תכנית המעקב שבמכזה עמדה גם פרשת ההאזנות ל-35 מניגי העולם, סיפר כי מרשו אינו חי בחשאי ומסתובב בפנים גלויות בחופשיות. יחד עם זאת הוא הבהיר כי רק מעטים יודעים היכן המדליף מתגורר. 

עורך הדין קוצ'רנה אף הוסיף כי סנאודן נתמך ומומן מכסיפ המגויסים למענו ברחבי העולם. "בקרוב נפתח חשבון על שמו של סנאודן", אמר קוצ'רנה. "בחשבון יופקדו הכספים שנאספו, שם גם תופקד המשכורת שיכניס מעבודתו כאיש טכני באתר האינטרנט".

"למד כמה משפטים ברוסית", סנאודן (צילום מסך)

באשר למצבו התעסוקתי של סנאודן, קוצ'רנה הדגיש כי בשל רגישות של מעמדו ברוסיה, למדליף האמריקני יש אשרת שהייה זמנית וכי הוא לא יכול לעבוד בגוף תקשורת ממשלתי. "אין לו שאיפה ללכת למקום אחר", אמר עורך הדין . "אם הוא יעזוב, הוא עשוי לאבד את מעמדו" אמר קוצ'רנה ואף הוסיף כי סנאודן המתאקלם היטב במוסקבה למד את רזי השפה המקומית ומדבר ברוסית.