הצהרות מתונות? אירן חשפה מל"ט מתקדם חדש

בעצרת האו"ם בניו יורק ממשיך נשיא אירן להציג קו מתון למדינות המערב, אך בארצו הוצג היום לראשונה מל"ט חדש שאמור להגן על האינטרסים של הרפובליקה האסלאמית באזור. "שברנו את המונופול האמריקני", צהלו כלי התקשורת במדינה

השיהאד 129, ארכיון (סוכנות הידיעות האירנית)

נשיא אירן חסן רוחאני ממשיך לקרוץ למדינות המערב במסעו בעצרת בכללית של האו"ם, אך בינתיים בארצו צבא משמרות המהפכה חשף מל"ט חדש מתוצרת הרפובליקה האסלאמית שמוגדר כ"מתקדם ביותר עד כה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, כלי הטיס ששמו "שיהאד 129" יכול לטוס למרחק של עד כ-1,700 קילומטרים ולשאת מספר טילים מונחים. "הטכנולוגיה שמשמשת את המל"ט החדש הייתה עד כה רק בידי האמריקנים, אבל אירן הצליחה לשבור את המונופול ולפתח את כלי הטיס המתקדם", דיווחה סוכנות הידיעות האירנית.

בריאיון לכלי התקשורת בארצו, אמר מפקד החטיבה האווירית במשמרות המהפכה כי המל"ט נועד להבטיח את הביטחון ברפובליקה האסלאמית. "שיהאד 129 יכול לעקוב ולזהות שודדים, מחבלים ומבריחי סמים", אמר הקצין הבכיר.

כזכור, לפני למעלה משנה פרסמו כלי התקשורת תמונות של מל"ט אחר, שנבנה על בסיס כלי טיס אמריקנים שהופלו בשטח המדינה. הנשיא דאז מחמוד אחמדינג'אד הגיע לתערוכה מיוחדת שנערכה ובה הוצג המל"ט, אך עד מהרה התברר כי מדובר בדגם מפיברגלאס שנועד רק למלחמה הפסיכולוגית אותה מנהל המשטר בטהרן.