דיווח: ארה"ב מרגיעה את ישראל

לאחר שאתמול (ו') הודיע הבית הלבן כי ארה"ב מוכנה לדבר עם אירן בנוגע לתוכנית הגרעין שלה, הניו יורק טיימס מדווח כי גורמים אמריקנים עובדים על להרגיע את ישראל מאחורי הקלעים. המטרה של האמריקנים - להרגיע את החשש הישראלי מהתחממות היחסים בין ארה"ב לאירן

נתניהו ואבמה. מאחורי הקלעים היחסים טובים (חדשות 2)

בזמן שממשל אובמה הרשמי עסוק בחיזור דיפלומטי מתוקשר אחר אירן, ומראה סימנים של התקרבות לרוחאני הניו יורק טיימס מדווח כי גורמים בכירים בממשל האמריקני פועלים מאחורי הקלעים, באופן חשאי, כדי להבטיח שארה"ב לא תיפול בקלות לחיזוריה של אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחות פרטיות עם בכירים ישראלים ובמספר הצהרות פומביות, בכירים בממשל האמריקני הדגישו כי הם סקפטים בכל הנוגע לכוונותיה של אירן בדבר הפסקת המרדף אחר הנשק הגרעיני.

הבכירים סיפרו לטיימס כי אירן תבחן לפי פעולותיה ולא לפי המילים וההבטחות שיוצאות מפי מנהיגה. חסאן רוחאני נשיא אירן צפוי להגיע לנאום בעצרת האו"ם שתיערך בשבוע הבא.

בהצהרה שנתן השבוע הוא אמר כי הוא פתוח לדון עם ארה"ב בנוגע לתוכנית הגרעין של מדינתו, דבר זה הוא שהוביל לניסיון של הבכירים האמריקנים לספק צפירת הרגעה לישראל.

נתניהו לא מאמין לרוחאני

שלשום (ה') הגיב רה"מ לריאיון שבו טען רוחאני כי ארצו לא לעולם לא תפתח נשק גרעיני והזהיר: "האירנים עושים ספינים בתקשורת כדי להמשיך את סיבובי הצנטריפוגות".

"מטרתו של המשטר באירן היא להשיג עסקה שבה יוותר המשטר על חלק טפל בתכנית הגרעין שלו, ובאותו זמן ישמר ויבצר את עיקר היכולות שלו שיאפשרו לו לשעוט בזמן קצר להשגת נשק גרעיני, ברגע שיבחר לעשות זאת", אמר נתניהו.