בריטניה: הנסיך שהושפל קיבל את התנצלות המשטרה

הדוכס מיורק שנעצר בשבוע שעבר בטעות ע"י שוטר בגני הארמון קיבל את התנצלות המשטרה ולא כועס. "למשטרה יש תפקיד קשה מאוד לבצע לפעמים הם עושים טעויות" אמר. הוא הודה על ההתנצלות וציין: אני ממתין בקוצר רוח לטיולים שלי בגנים"

הנסיך אנדו ואמא אליזבת' (רויטרס)

הנסיך אנדרו, בנה של מלכת אנגליה הודיע היום (א') שהוא מקבל את התנצלות המשטרה הבריטית, אחרי ששוטר חמוש עצר אותו בגנים של ארמון בקינגהאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום רביעי האחרון עצר שוטר את הנסיך, בן ה-53, החמישי בתור לכתר כשהוא קורא לעברו: "תרים את הידיים ושכב על הקרקע". על פי הפרסומים היום בבריטניה, השוטר הנבוך , לא הכיר את הנסיך שנאלץ להתפלש בעפר מחוץ לארמון באור היום אחרי שחזר מאירוע רשמי בבירה.

אבל הנסיך לא כועס. בהצהרה שפורסמה היום אמר אנדרו: "למשטרה יש תפקיד קשה מאוד לבצע, לספק ביטחון למשפחת המלוכה ולהרחיק מטרידים, לפעמים הם עושים טעויות. אני מודה להם על ההתנצלות וממתין בקוצר רוח לטיול שליו בגנים בעתיד הקרוב".

מי היה הפורץ שהביך את המלכה?  

משטרת לונדון אישרה היום כי שני שוטרים עצרו אדם בגני הארמון וביקשו לוודא את זהותו. לדברי המשטרה, האיש זוהה ולא נעשה שימוש בכוח או בנשק.

בהודעה לא הוזכר שמו של הנסיך. יומיים לפני האירוע, המשטרה עצרה שני אנשים שהצליחו לחדור לשטח הארמון, כנראה, כדי לבצע שוד. למודאגים נגיד שהמלכה לא הייתה בארמון בזמן הפלישה, היא שוהה בימים אלו בארמון בסקוטלנד.

אחת המבוכות הגדולה ביותר שזכורה לארמון ארעה ב-1982, אז פורץ בשם מייקל פאגאן טיפס על חומה, נכנס לארמון - היישר לחדר בו ישנה המלכה.

הנסיך אנדרו, בעל התואר הדוכס מיורק, סיים קריירה בצי הבריטי אחר כך שימש כשגריר מסחר בשורות הממשל הבריטי, יש לו שתי בנות מנישואיו לאישה שחתומה על כמה מהמבוכות הגדולות ביותר לארמון - שרה פרגוסון. לאחרונה הצהובונים בבריטניה מספרים על התקרבות בין פרגוסון לדוכס אחרי שהשניים התגרשו בסכסוך מאוד מתוקשר.