בריטניה: 2 פורצים נעצרו לאחר שחדרו לארמון בקינגהאם

שני אזרחי בריטניה נעצרו לאחר שניסו להיכנס לאחר המקומות המאובטחים במדינה – משכנה של מלכת אנגליה. אחד החשודים נעצר בתוך שטח ארמון בקינגהאם לאחר שטיפס על גדר בגובה 12 מטרים, בעוד החשוד השני נעצר מחוץ לארמון בחשד כי סייע לפריצה

מחדל אבטחה? ארמון בקינגהאם (רויטרס)

לא נאמנים למלכה: המשטרה בבריטניה התירה היום (שבת) לפרסום כי בתחילת השבוע נעצרו שני בני אדם בחשד לפריצה ולהשגת גבול, לאחר שפרצו לארמון בקינגהאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע, שהוגדר בתקשורת הבריטית כ"מחדל חמור באבטחה", אירע ביום שני האחרון כשאחד מהחשודים הצליח לטפס על גדר הארמון שגובהה 12 מטרים, ולחדור לתוך המתחם המאובטח. אף אחד מבני משפחת המלוכה לא שהה בארמון במהלך הפריצה, ולכן החשודים לא הואשמו בניסיון לפגוע בהם.

בני המלוכה לא היו בארמון, המלכה אליזבת' (רויטרס)

בעוד המשטרה דיווחה כי החשוד נעצר באחד מהשטחים הפתוחים לציבור במהלך היום, העיתון המקומי "טלגרף" דיווח כי האדם נתפס בתוך חדר המצב של הארמון, לאחר שהצליח לחדור לפחות שלושה מעגלי אבטחה. החשוד השני נעצר מחוץ לשטח הארמון בחשד כי סייע לפורץ. בתום חקירה ראשונית שוחררו שני החשודים בערבות - כך דיווח דובר המשטרה הבריטית.

זוהי לא הפעם הראשונה בה פולשים מצליחים לחדור למשכנה של המלכה אליזבת' השנייה - בשנת 82' נעצר אזרח בריטי בתוך חדר השינה של המלכה, לאחר שנכנס למבנה דרך המרזבים. הדיווחים במדינה לאחר המקרה טענו כי המלכה התעוררה משנתה ומצאה את הפורץ יושב ליד מיטתה. הפריצה הנוכחית מוגדרת לפי שעה כמחדל האבטחה החמור ביותר בארמון מאז המקרה שאירע לפני יותר משלושה עשורים.