מנהיגים בבית הנבחרים: תומכים בתקיפה

אחרי קריאתו של אובמה לקונגרס לתמיכה בפעולה מוגבלת בסוריה, מגיעים הדי תמיכה משמעותיים מנציגים רפובליקניים בבית הנבחרים. יו"ר בית הנבחרים ביינר הודיע כי יעמוד מאחורי הנשיא בפעולה צבאית. גם מנהיג הרוב בבית הנבחרים קנטור ומנהיגת הדמוקרטים פלוסי אמרו כי יעניקו גב לנשיא לתקיפה

הקונגרס יאשר תקיפה? ארכיון (AP)

אחרי פנייתו של אובמה למנהיגי הקונגרס מגיעים הדי תמיכה משמעותיים מהנציגים הרפובליקניים בבית הנבחרים. יו"ר בית הנבחרים, ג'ון ביינר הודיע הערב (ג') כי יתמוך בקריאתו של נשיא ארה"ב לפעולה בסוריה וקרא לעמיתיו ללכת בעקבותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו אוייבים בעולם שצריכים להבין שלא נסבול סוג כזה של התנהגות", הדגיש ביינר. גם מנהיג הרוב בבית הנבחרים אריק קנטור הביע תמיכה בבקשתו של אובמה לפעולה צבאית בסוריה.

"אני נוטה להצביע לספק לאובמה את האופציה להשתמש בכוח צבאי בסוריה", אמר קנטור לאחר הודעתו של ביינר על תמיכה במהלך.

ננסי פלוסי מנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים אמרה שהיא מאמינה שהקונגרס יתמוך בהחלטה המאפשרת לצבא ארה"ב לפעול נגד אסד.

היו"ר הדמוקרטי של ועדת הכוחות המזויינים בסנאט קארל לוין ציין, כי לאחר השיחה עם הנשיא אובמה הוא בטוח כי ארה"ב תעניק את תמיכתה למהלכיה של האופוזיציה הסורית. "אני בטוח שאנחנו הולכים לתת תמיכה איתנה יותר לאופוזיציה הסורית", אמר לוין.

הדי תמיכה באובמה. ארכיון (חדשות 2)

נשיא ארה"ב שב והדגיש כי הוא מבקש לאשר מהלך פרופרציונאלי שיפגע ביכולותיו של הנשיא הסורי בשאר אסד. "מה שאנחנו מכוונים אליו הוא מהלך מצומצם", ציין, "בו בעת יש לנו אסטרטגיה רחבה יותר שתאפשר לנו לחזק את יכולותיה של האופוזיציה בסוריה".

ראש הוועדה לקשרי חוץ בסנאט הסנאטור רוברט מנדז אמר היום כי החלטה המאשרת פעולה צבאית בסוריה צפויה לעבור, אך לא בלי שינויים מסויימים. "אני מאמין כי נגיע לשם", אמר מנדז בתשובה לשאלה אם לסנאט יש את הקולות הנחוצים להעברתה של החלטה מעין זו.

לדבריו, ההחלטה שכפי הנראה תעבור תהיה על פעולה מצומצמת יותר מכפי שכיוון אליה הממשל. "בסופו של יום היא תיצור איזון בין הצורך לפעול, ולפעול בצורה שתענה על המטרות שלנו ולא תיצור מצב שאין לו סוף", הוסיף בראיון לרשת סי.אן.בי.סי.

מקיין: "הצבעה נגד התערבות צבאית - קטסטרופה"

אתמול נועד הנשיא אובמה בבית הלבן עם הסנאטורים לינדזי גרהאם וג'ון מקיין, ממנהיגי הרפובליקנים בקונגרס. האחרון הביע תמיכה בפעולה צבאית, והזהיר מפני ההשלכות של דחיית הצעתו של הנשיא.

יחד עם זאת, אמר גורם בבית הלבן כי בוושינגטון מוכנים לנסח מחדש את טיוטת ההצעה שמאשרת פעולה צבאית נגד אסד "על פי הפרמטרים שהציב אובמה".

"הצבעה בקונגרס נגד התערבות צבאית בסוריה תהיה קטסטרופלית", אמר הסנאטור ג'ון מקיין בתום פגישתו עם הנשיא אובמה בבית הלבן. הוא הוסיף, כי "יש עוד דרך ארוכה לעבור" עד שההצעה תאושר.