צפו: חגיגות 110 להארלי דייוידסון

7,000 רוכבי אופנוע מרחבי העולם כבשו את כבישי העיר מילווקי במסע הצדעה לחברה, שחוצה את יבשת אמריקה. כלי הרכב שמייצרת הארלי דייוידסון, שנוסדה ב-1903, הפכו עם השנים סמל לרוח האמריקנית ולערכים של חופש והגשמה עצמית

תעשיית הרכב האמריקנית ראתה כבר ימים טובים יותר, אבל מי שהגיע אמש לעיר מילווקי זכה לראות תצוגה מרהיבה של כלי רכב אמריקנים, שהפכו לשם דבר, בחגיגות 110 שנים לחברת הארלי דייוידסון. אופנוענים הגיעו לחגיגות מאוסטרליה, ממקסיקו מרחבי אירופה וכמובן מארצות הברית, ובחרה אומרים: "זו תחושת גאווה. 7,000 אופנוענים מכל העולם הסעירו את מילווקי לחגיגות 110 שנים לייצור האופנוע הראשון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארצות הברית חבורות ההארלי הם תופעה מוכרת עם קוד התנהגות מוקפד. בין האופנוענים עובר מעיל עור שחור ייחודי שנקרא "ג'קט החופש" ומייצג ערכים שמוגדרים עליונים עבור הרוכבים - "התשוקה לחופש, ביטוי עצמי ורדיפת ההרפתקאות". פארקר אנדרסון מוויסקונסין, שרוכב רק על "הארלי" ב-16 השנים האחרונות, היה האופנוען המכובד שלבש את הג'קט במהלך המסע האחרון.

החברה נוסדה בוויסקונסין בשנת 1903 על ידי המכונאים וויליאם הארלי וארתור דייוידסון. היום אופנועי ההארלי הם הרבה יותר מכלי רכב דו מנועי. הם הפכו לסמל לרוח הגאווה האמריקנית וערכי החופש. חגיגות 110 השנים לאופנוע יערכו עד ספטמבר הקרוב בעוד ערים אמריקניות ואפילו באירוע מיוחד ברומא.