פוטין: "שימוש בנשק כימי - שטות"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יוצא להגנת אסד: "על ארה"ב להציג ראיות לשימוש בנשק כימי בפני מועצת הביטחון". לדבריו, "אובמה, שזכה בפרס נובל, צריך לחשוב על הקורבנות האפשריים של מתקפה בסוריה". עוד הוסיף פוטין, כי בכוונתו לדון במשבר בסוריה בועידת ה-G20 שתתכנס בשבוע הבא ברוסיה

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אמר היום (שבת) כי על ארה"ב להציג עדות לשימוש בנשק כימי בסוריה בפני מועצת הביטחון של האו"ם. פוטין הצהיר כי זו "שטות מוחלטת" מצד אסד להשתמש בנשק כימי כשידו על העליונה במאבק בסוריה, וטען כי אם ארה"ב תפעל באופן חד צדדי זה יהיה "עצוב מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פוטין אמר כי "זו תהיה שטות גמורה" מצד הממשל הסורי להשתמש בנשק כימי, כאשר הוא "מנצח" במלחמה מול המורדים, וקרא לאובמה לא לתקוף את הכוחות הסורים.

"אני משוכנע שהדיווח על מתקפה כימית הוא לא יותר מפרובוקציה מצד אלו שרוצים לגרור מדינות אחרות לקונפליקט ולזכות בתמיכת מדינות בכירות כמו ארצות הברית", אמר פוטין לעיתונאים.

"אובמה, שזכה בפרס נובל, צריך לשקול את כמות הקורבנות האפשריים של מתקפה צבאית בסוריה", אמר נשיא רוסיה, שהוסיף כי בכוונתו לדון במשבר בסוריה בועידת ה-G20, המתוכננת להיערך בשבוע הבא בסנט פטרסבורג.  

דובר משרד החוץ הרוסי, אלכסנדר לוקשביץ, אמר אתמול (שישי) בתגובה על דברי קרי ואובמה כי "האיומים של וושינגטון על שימוש בכוח נגד סוריה אינם מקובלים עלינו, ואין בהם אף הוכחה לשימוש בנשק כימי". גורמים ברוסיה טוענים כי מתקפה תגביר את המתחים בסוריה ותחתור תחת הסיכוי לסיים את הקרבות הפנימיים בסוריה.

"כל שימוש בכוח ללא אישורה של מועצת הביטחון של האו"ם, לא משנה כמה מוגבל יהיה, יפר את החוק הבינ"ל", אמר לוקשביץ, שהוסיף כי מתקפה "תוביל לסיבוב חדש של עימותים ולמספר רב של קורבנות".

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

סוריה: "מצפים למתקפה בכל רגע"

אובמה מהסס: "לא החלטתי אם לתקוף בסוריה" 

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה