הנשיא לשעבר ג'ורג' וו בוש: "לא מעריץ גדול של מר אסד"

בעוד האמריקנים מתקשים לגייס תמיכה עולמית לתקיפה בסוריה, אומר היום הנשיא לשעבר ג'ורג' וו בוש כי אובמה ניצב בפני אחת ההחלטות הקשות ביותר העומדות בפני נשיא. "לרשותו עומד הצבא החזק אי פעם", הדגיש בוש

נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' וו בוש מתייחס לראשונה לכוונה האמריקנית לתקוף בסוריה ואומר כי יורשו, הנשיא המכהן ברק אובמה, עומד בפני החלטה קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם הוא יחליט להשתמש בכוחות הצבא שלנו, עומד לרשותו הצבא החזק ביותר אי פעם שמגבה אותו", הדגיש הנשיא לשעבר בריאיון לרשת פוקס ניוז האמריקנית.

שמונה שנות כהונתו של בוש כנשיא היו מהסוערות ביותר שידעה ארה"ב בתולדותיה. זמן קצר לאחר שנבחר הכו פיגועי 11 בספטמבר בארצו, דבר שהביא בהמשך ליציאה אמריקנית לשתי חזיתות - בעירק ובאפגניסטן. נראה שההסתבכות האמריקנית במזרח התיכון בתקופת בוש, היא מהגורמים שבגללן נמנעות מעצמות המערב לפעול כעת מול משטרו של אסד.

"לא מעריץ גדול", אסד (רויטרס)

במהלך הריאיון נשאל בוש על סוריה שהכיר במהלך כהונתו. "לא הייתי מעריץ של מר אסד", ענה הנשיא כשחיוך ערמומי על פניו. "הוא בן ברית של אירן, והוא עשה לא מעט מעשי קונדס".

עם זאת, בוש לא מיהר להשיא עיצה לאובמה - אלא הדגיש את כובד האחריות המוטלת על כתפיו. "הנשיא צריך לקבל החלטה לא פשוטה", אמר הנשיא לשעבר. "להציב את אנשינו במצב של סכנה - זאת ההחלטה הכי קשה שנשיא יכול לקבל".

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"