"לבריטניה תחנת ריגול במזה"ת"

בריטניה מפעילה תחנה לניטור תעבורה אינטרנטית במזרח התיכון, זאת במטרה לעקוב אחר דואר אלקטרוני, שיחות טלפון ותעבורת רשת עבור סוכנויות מודיעין מערביות, כך מדווח האינדיפנדנט הבריטי

הדלפה נוספת של סנאודן (AP)

לפי הדלפות נוספות של האמריקני אדוארד סנאודן, לבריטניה תחנת ניטור תעבורה אינטרנטית במזרח התיכון כך מדווח האינדיפנדנט הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התחנה מסוגלת לצותת ולקלוט מידע מסיבים אופטיים תת ימיים העוברים באזור. לאחר שהמידע נקלט למערכת הוא עובר בדיקה בסוכנות הביון הבריטית וחלקו אף מועבר לסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב.

ככל הנראה המערכת היא בעלת תפקיד חשוב במלחמת המערב כנגד הטרור כיוון שהיא מספקת התראות מוקדמות להתקפות פוטנציאליות ברחבי העולם.

הדיווח לא חושף את המיקום המדויק של התחנה, אך המידע בנוגע לקיום התחנה התקבל ממסמכים שהדליף אדוארד סנאודן, סוכן הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב, לשעבר. כך מצטרף מידע זה למסמכים רבים שהדליף סנאודן בחודשים האחרונים.

אותן הדלפות הן שהניבו האשמות חמורות כנגד סנאודן אשר בחר לברוח אל מחוץ לכותלי ארה"ב כדי להימנע מהעמדה לדין. כרגע הוא שוהה ברוסיה אשר ככל הנראה הסכימה להעניק לו מקלט מדיני לפחות לתקופה הקרובה.