"הוצאת גוטו להורג - פשע נתעב"

לאחר הוצאתו להורג של העיתונאי היפני קנג'י גוטו בידי ארגון דאע"ש גינו מנהיגים ברחבי העולם את המעשה והבטיחו לנקום בטרוריסטים. "אינני מצליחה למצוא את המילים לתאר את מותו העצוב של בני", מיררה בבכי אמו של ההרוג

"אין מילים לתאר את העצב". (חדשות 2)

"התגלמות הרוע של דאע"ש": לאחר עריפת ראשו של העיתונאי היפני קנג'י גוטו בידי ארגון "המדינה האסאלמית" אמש (שבת), גינה ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, את הפשע הנתעב כלשונו. "אני נשבע כי לעולם לא אסלח לטרוריסטים", אמר אבה שנראה על סף דמעות. "נמשיך לשתף פעולה עם הקהילה הבין לאומית עד שיישלמו על מעשיהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גוטו, עיתונאי יפני שיצא לסוריה לסקר את הלחימה, נשבה ככל הנראה בחודש אוגוסט האחרון על ידי הארגון. בסרטון שפורסם אמש נראה גוטו כורע על ברכיו לצדו של "ג'ון הג'יהאדיסט", שלאחר מכן שיסף את צווארו.

"אני לא מצליחה למצוא את המילים לתאר את מותו העצוב של בני", אמרה אמו של גוטו בבכי למשמע החדשות. "זה מצער מאד שהוא כבר לא איתנו". "ניסינו להיאחז בתקווה, אך זה כבר לא אפשרי יותר", הוסיף אחיו של גוטו בעצב.


מנהיגי העולם מיהרו לגנות (AP)


נשיא ארה"ב ברק אובמה גינה בחריפות את ההוצאה להורג. "דיווחיו האמיצים של מר גוטו הציגו את זעקתו של העם הסורי ברחבי העולם", אמר אובמה. "זהו פשע נתעב". ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ציין כי הרצח הוא "תזכורת לכך שארגון דאע"ש הוא התגלמות פני הרוע על פני האדמה". מטעמו של מזכ"ל האום באן קי מון נמסר כי זהו "רצח ברברי שמדגיש את האלימות הקיימת בעירק ובסוריה".

בסרטון פנה ג'ון הג'יהאדיסט לראש ממשלת יפן ישירות, לאחר פקיעת האולמטימטום וכשלון המגעים לעסקת חילופי שבויים. "אתם, כמו בנות הברית המטופשות שלכם בקואליציה השטנית, עדיין לא מבינים שאנחנו, בחסדו של אללה, מהווים צבא שלם עם סמכות וכוח שצמא לדם שלכם", אמר ג'ון הג'יהאדיסט. "בגלל ההחלטה הפזיזה שלך לקחת חלק במלחמה האבודה מראש, הסכין הזאת לא תשחוט רק את קנג'י, אלא גם תמשיך לגרום לקטל בכל מקום שבו יימצאו האנשים שלך. הנה, הסיוט של יפן מתחיל".