הטלוויזיה האירנית: "דברי רוחאני על ישראל עוותו"

לאחר שצוטט באמרו כי ישראל היא "פצע על גוף העולם המוסלמי שיש להסיר" - הכחישו כלי התקשורת ברפובליקה האסלאמית את אמירותיו של הנשיא הנבחר, ופרסמו את תוכנן "המתוקן". נתניהו: "פרצופו האמיתי נחשף מוקדם מהצפוי"

(AP)

שעות ספורות לאחר התבטאותו של נשיא אירן הנבחר, חסן רוחאני, שבה כינה את ישראל "פצע על גוף העולם המוסלמי שיש להסירו" - פרסמה הטלוויזיה האירנית הכחשה שלפיה רשתות התקשורת הזרות בעולם "עיוותו את דבריו", שנאמרו לרגל "יום אל-קודס". לטענת כלי התקשורת ברפובליקה האסלאמית, דבריו של רוחאני היו "אחרי הכול, כבר שנים שישנו פצע על הגוף של העולם המוסלמי, תחת צילו של כיבוש פלסטין ואל-קודס".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר התייחס גם ראש הממשלה נתניהו לדברים, ואמר כי פרצופו האמיתי של רוחאני נחשף "מוקדם מהצפוי". "גם אם ימהרו עכשיו להכחיש את דבריו, זה מה שהאיש חושב וזאת תכנית הפעולה של המשטר האירני", אמר נתניהו. "הדברים האלה של הנשיא רוחאני צריכים להעיר את העולם מהאשליה שחלקו מצוי בה מאז הבחירות באירן".

לדברי נתניהו, "הנשיא שם השתנה, אבל מטרת המשטר לא השתנתה והיא להשיג נשק גרעיני כדי לאיים על ישראל, על המזרח התיכון ועל שלום וביטחון העולם כולו. אסור שלמדינה שמאיימת להשמיד את מדינת ישראל יהיה נשק להשמדה המונית".

ברחבי אירן יצאו היום מיליונים להפגנה המונית נגד ישראל. ההמונים הזועמים שרפו דגלי ישראל וארה"ב ונשאו שלטים הקוראים להחרים את "הישות הציונית". גם הנשיא היוצא מחמוד אחמדינגא'ד נשא דברים בטהרן שבהם תקף פעם נוספת את ישראל.

יום "אל-קודס" נחגג באירן מאז שנת 1979, כשמיד לאחר המהפכה בארצו קרא מנהיגה הרוחני של המדינה, אייתולה חמנאי להכריז על יום השישי האחרון לרמדאן כיום שבו יציינו את ירושלים, אחת מהערים הקדושות לאסלאם. במרוצת השנים הפך האירוע למפגן אלימות ושנאה נגד ארה"ב וישראל.