האפיפיור: אסור להפלות הומוסקסואלים

פרנציסקוס הפתיע באמירות מתונות כלפי הקהילה ההומולסבית "אם משהו הוא הומוסקסואל והוא מחפש את אלוהיו ויש לו רצון טוב, מי אני שאשפוט אותו" אך הבהיר - יחסים חד מיניים הם חטא. הוא גם קורא לקידום נשים בהנהגת הוותיקן, אבל ממשיך להתנגד למנות אותן לכמרים ומה הלאה? האפיפיור אמר שהסיור הבא שלו יהיה לירושלים

האפיפיור פרנציסקוס אמר היום כמה מהמילים המפייסות ביותר ששמענו אי פעם מכיוון הוותיקן ביחס להומוסקסואלים. לדבריו, לא צריך לשפוט את בני הקהילה ההומוסקסואלית או לבודד אותם - הם צריכים להיות חלק מהחברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפיפיור אמר את הדברים במהלך שיחה עם כתבים במטוס מברזיל לרומא. הוא קבע כי אסור להפלות את בני הקהילה ההומלסבית, אבל הזכיר שיחסי מין הומוסקסואלים הם חטא.

באותה השיחה אמר האפיפיור שעמדת הכנסייה בנוגע לכהונת נשים ככמרים היא נצחית ולא תשתנה, למרות שהכנסייה, לדעתו, צריכה לקדם נשים לתפקידי הנהגה.

בנוגע להסתבכות של בנק הוותיקן אמר פרנציסקוס כי בנק הוותקן חייב "להיות כן ושקוף". האפיפיור הוסיף שהוא ממתין לשמוע את מסקנות הועדת החקירה שבדקה את הנושא כדי להכריע. בנוגע לתכניות לעתיד - האפיפיור הביע תקווה שהביקור הבא שלו יהיה בירושלים והבהיר שכבר קיבל הזמנה מהממשלה הישראלית לביקור כזה.

הכתבים שוחחו עם האפיפיור במשך יותר משעה במה שהוגדר כשיחה קולחת ושמחה. האפיפיור, לדברי הכתבים, היה במצב רוח טוב אחרי האירוע ההמוני בחוף הקופקובנה בברזיל שם האזינו לו מיליוני מעריצים.