יורש העצר המלכותי נחשף: "עדיין עובדים על שם"

יום לאחר הלידה, יצאו הנסיך וויליאם והדוכסית קייט מידלטון מבית החולים עם בנם, המלך לעתיד. הם שוחחו עם הכתבים הרבים בחוץ וסיפרו על התחושות. קייט: "זאת תקופה מיוחדת ומרגשת עבור כל הורה". וויליאם: "למרבה המזל הוא דומה לקייט"

לאחר המתנה של יממה, הערב (ג') הוצג לעולם יורש העצר החדש של בריטניה: הנסיך וויליאם והדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון יצאו מבית החולים עם התינוק המלכותי וסיפקו הצצה ראשונה לצאצא שאליו כל הממלכה נושאת עיניים. הצטרפו לשידור החי בחדשות 2 באינטרנט. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים יצאו מבית החולים כשהם לבושים בבגדים בצבע תכלת, לקולות מחיאות הכפיים הסוערות של ההמונים שהמתינו להם בחוץ. תחילה קייט הייתה זו שהחזיקה את התינוק בידיה וכעבור זמן קצר היא העבירה את הרך הנולד לידיו של בעלה, וויליאם. קייט אמרה כי מדובר ב"תקופה מיוחדת עבור כל הורה, אני חושבת שכל הורה יודע איך זה מרגיש".

עושה "וי" למצלמות. התינוק הטרי (AP)

ויליאם אמר כי "יש לתינוק ריאות מפותחות" ורמז בכך שהוא מרבה לבכות. "למרבה המזל הוא דומה לקייט. הוא ילד גדול, ואנחנו עדיין עובדים על שם. לקייט ולי הייתה הזדמנות להשלים פערים וזה היה מאוד מרגש ומאוד מיוחד". למשך דקות אחדות, שוחחו השניים עם העיתונאים במקום ומיד חזרו פנימה לבית החולים.

לאחר כמה דקות הם יצאו שוב כשהתינוק שוכב הפעם בסל-קל. בני הזוג נכנסו יחד איתו למכונית המלכותית ועזבו את המקום.

אמא טרייה. קייט (AP)

אמה של קייט: "הוא פשוט יפה"

מוקדם יותר היום, זכה יורש העצר לביקור המלכותי הראשון מסבו הנסיך צ'ארלס ואשתו השנייה, קמילה. השניים נכנסו לבית החולים לקול תרועות הקהל. "הוא פשוט נהדר", אמר צ'ארלס לכתבים.

הוריה של קייט, קרול ומייקל מידלטון, ביקרו מוקדם יותר את בתם. "הוא פשוט יפה", אמרה קרול על נכדה. האם הוסיפה כי קייט והתינוק חשים בטוב. "אני ובעלי מאוד נרגשים להיות סבתא וסבא".

"ריאות מפותחות". וויליאם וקייט עם יורש ה (AP)

מוקדם יותר היום פרסמו קייט ווויליאם הודעת תודה לאגף לינדו שם הם מטופלים. "תודה על הטיפול ששלושתינו קיבלנו", נכתב בהודעה. "אנחנו יודעים שזו הייתה תקופה מאוד עסוקה בשביל בית החולים, ואנחנו רוצים להודות לכולם: לצוות הרפואי, למאושפזים ולמבקרים, על ההבנה והסבלנות שלכם בימים אלה".

במקביל, בורסת השמות ברשת לא פוסקת לרגע, וכל העולם כבר מחכה לדעת מה יהיה שמו של המלך לעתיד.

הקהל הנרגש מחוץ לבית החולים (רויטרס)

המלכה רק תעודכן בשם שייבחר

עם בחירת השם של יורש העצר החדש בממלכה הבריטית, הזוג המלכותי ינצל את ההזדמנות כדי להוקיר ולהודות לאלה הקרובים אליהם, וכמובן יתחשבו בזה שהשם צריך להלום שם של מלך עתידי.

לוויליאם וקייט יש מספר שמות לבחור. לבני משפחת המלוכה יש בדרך כלל עוד שלושה שמות בנוסף לשמם הנוצרי: כך למשל וויליאם ארתור פיליפ לואי, הוא השם המלא של הנסיך מקיימברידג', האב הטרי.

נסיעה ראשונה לנסיך הטרי (AP)

בתום מספר שנים יוצאות דופן למשפחת המלוכה, שכללו חגיגות סביב "יובל היהלום" למלכה ובצל הדאגה לבריאותו של הנסיך פיליפ, ההערכות הן שהשם פיליפ הוא אחת האופציות. קייט וויליאם יעדכנו את המלכה בשמות הנבחרים, כחלק מנימוס - אך לא יבקשו לקבל את אישורה. על פי הערכות, חלק מהאופציות הן: אלכסנדר, ג'יימס, הנרי, ארתור או אלברט.

יורש עצר בריטי - הסיקור המלא:

קייט וויליאם: "תודה על הטיפול"

יורש עצר בריטי בא לעולם: קייט מידלטון ילדה בן בכור

הנסיך צ'ארלס נרגש: "גאה להיות סבא בפעם הראשונה"

כרוז ונוצה: כך הודיעו על היורש הבריטי

הנסיך... איך יקראו ליורש העצר?