הרומן המסתורי שמסעיר את הממלכה

העיתון "דיילי מייל" מדווח כי ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון, הוזהר מפני רומן סודי המתנהל בקרב דמויות מפתח בממשלתו ובחייו. על פי הפרסום מדובר בפרשה שעשויה להוביל להשלכות חמורות על עתידו הפוליטי

האם רעיית רה"מ מעורבת? דיוויד וסמנתה קמר (רויטרס)

האם פרשיית אהבים תפגע בקריירה הפוליטית של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון? על פי פרסום בעיתון "דיילי מייל", קמרון הוזהר מפני רומן סודי המתנהל בקרב דמויות מפתח בממשלתו ובחייו - שעשוי להוביל להשלכות חמורות על עתידו הפוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה הבריטי קיים התייעצויות דחופות עם עוזריו הבכירים, לאחר שנודע לו לפני כשבועיים אודות אותו רומן - שבינתיים הסתיים.

לטענת העיתון, שמותיהם של המעורבים ברומן הסודי נשמרים במערכת ולא מפורסמים מסיבות של עבירה על החוק. מה שכן ניתן לספר אודות המשתתפים, הוא שמדובר בדמויות בשנות ה-40 לחייהם שאינן משתתפות בדיוני הקבינט של הממשלה. מכאן ניתן רק לשער כי מדובר בגורמים מחייו האישיים של קמרון, ייתכן אף כי אשתו, סמנתה, מעורבת בפרשה.

"אם הסיפור יתפוצץ - ייגרם נזק רב"

לדברי גורמים המעורים בפרטי הפרשה, קמרון נדהם כאשר שמע מיהם המעורבים ברומן הסודי שמסעיר בימים אלה את הממלכה, ומיד הבין את ההשלכות מאחורי פרסום הסיפור.

"אף אחד מאיתנו לא הצליח להאמין לסיפור הרומן, כששמענו עליו בפעם הראשונה. אם הסיפור יתפוצץ הוא עלול לגרום לנזק רב", אמר מקור בכיר בממשל הבריטי. "פרסום פרטי הסיפור עלול לגרום לעגמת נפש רבה עבור המעורבים, ועוד יותר עבור סביבתם ובני משפחותיהם".

למרות הפרסומים, עוזריו של קמרון טוענים כי ראש הממשלה לא ערך עמם "שיחות חירום", אך הבהירו כי הוא מודע לכך שהפרסום עלול להוביל לפגיעה קשה במוניטין של המפלגה השמרנית, שבראשה הוא עומד, וכן הביעו חשש מפני האפשרות כי פרסום הדברים עלול להוביל להדחתו מתפקיד ראש הממשלה.