אירן: רפסנג'אני נפסל, לא יתמודד לנשיאות

התקשורת האירנית מדווחת כי הנשיא לשעבר ויחד עמו גם מקורב של אחמדינג'אד לא יוכלו להתמודד בבחירות בחודש הבא, לאחר שמועמדותם נפסלה בידי מועצת השלטון. כעת נותרו שמונה מועמדים, שהבולטים בהם מקורבים לאיתוללה עלי חמנאי

רפסנג'אני לא יתמודד לנשיאות (רויטרס)

באירן מונעים התמודדות אמיתית על הנשיאות? התקשורת האירנית מדווחת שמועצת השלטון פסלה את מועמדותם של הנשיא לשעבר אכבר האשמי רפסנג'אני ושל אחד ממקורביו של אחמדינג'אד, אספנדיאר ראחים מאשהי, לתפקיד הנשיא בבחירות שייערכו בחודש הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיכך, המועמדים הבולטים שיעמדו בסופו של דבר לבחירת האזרחים האיראנים יהיו כולם מקורביו של המנהיג העליון האייתוללה עלי חמנאי. מועצת השלטון היא גוף דתי ושמרני שבו חברים פקידים בכירים ואנשי דת. היום קובעים את רשימת המועמדים שעברו את הסינון. 700 נרשמו, אבל לא ברור כמה יקבלו את אישור המועצה.

על פי רשת PRESS TV, משרד הפנים האירני יפרסם מחר את שמות המועמדים, ובכך תינתן האות לפתיחת מערכת הבחירות שייערכו ב-14 ביוני. סוכנות הידיעות מאהר טוענת שאחד מכתביה שמע על רשימה שכוללת שמונה מועמדים שאושרו על ידי המועצה, כאשר רפסנג'אני ומשאהי, לא כלולים בה.

המועמדים שכן אושרו להתמודד על הנשיאות הם בין השאר סעאד ג'לילי, ראש צוות המו"מ לשיחות הגרעין, ראש עיריית טהרן מוחמד באקר קאליבאף, חסאן רוחאני, שכיהן בעבר כשר האוצר תחת עלי עכבאר וולאייטי.