גורמי רפואה באוקלוהומה: "מספר ההרוגים בטורנדו נמוך משחשבנו"

דוברת ארגוני הרפואה במדינה שבה הכתה סופת הטורנדו אמרה לעיתונאים כי "מספר ההרוגים נכון לעכשיו הוא 24". זאת בניגוד לדיווחים המוקדמים שלפיהם נהרגו יותר מ-91 בני אדם באסון. אובמה יכנס מסיבת עיתונאים ב-17:00

באוקלוהומה שבארה"ב ממשיכים לאמוד את נזקי אסון הטורנדו, וגורמים רשמיים במדינה טוענים שמצאו עד עכשיו 24 גופות בין ההריסות - בניגוד לדיווחים עד עתה שלפיהם נהרגו מעל 90 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו חדשות טובות, מספר ההרוגים נכון לעכשיו הוא 24" אמרה אמי אליוט, ראש המחלקה הרפואית במרכז הרפואי של המדינה. המספרים הקודמים כללו , על פי התקשרות האמריקנית הרוגים שנספרו פעמיים. "היה שם כאוס מאוד רציני" הסבירה אליוט.

היא אמרה שגם המספר הזה, עדיין לא סופי ושהיא מקווה שלא ימצאו עוד גופות בין ההריסות, אבל החשש עדיין קיים. על פי הנתונים מבתי החולים באוקלוהומה, כל הגופות, מלבד שלוש, כבר זוהו ובני המשפחה כבר עורכים את ההכנות לקראת ההלוויות.

הרס נרחב בכל מקום (רויטרס)

הטורנדו באוקלוהומה היה אחד החזקים שפגעו במדינה בשנים האחרונות. המדינה שנמצאת במרכז ארה"ב, נפגעת מדי שנה מסופות כאלה ובמרכז החיזוי מקווים שזו הסופה הקטלנית האחרונה השנה, אבל יודעים לספר על שנה כמו 2011 שבה הכו במדינה מספר סופות.

הנשיא האמריקני ברק אובמה, צפוי לכנס מסיבת עיתונאים אחר הצהריים ולהתייחס לאסון הטבע הקשה.