דיווח: סוכן CIA ניסה לגייס קצין מודיעין רוסי

כלי תקשורת ברוסיה דיווחו כי שירות הביטחון הפדרלי במדינה עצר אזרח אמריקני בחשד שניסה לגייס קצין מודיעין לשורות ה-CIA. על פי הדיווח, האיש שהועסק כעובד שגרירות ארצות הברית במוסקווה, פעל גם עבור ארגון הביון האמריקני. בשגרירות ארה"ב הכחישו הדיווחים

אמריקאי נעצר בחשד שניסה לגייס סוכן רוסי, (רויטרס)

סוכנות הידיעות הרוסית RIA דיווחה כי שירות הביטחון הפדרלי ברוסיה עצר לאחרונה אזרח אמריקני שהועסק על ידי שגרירות ארצות הברית במוסקווה. על פי הדיווח, האיש נעצר בחשד שניסה לגייס קצין מודיעין רוסי לשורות ה-CIA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיווח לא נמסרו פרטים נוספים אודות העצור ומצבו. יחד עם זאת צוין כי האיש שהועסק על ידי הממשל האמריקני בשגרירות ברוסיה, עבד למעשה גם עבור סוכנות הביון האמריקנית, ה-CIA. בשגרירות ארצות הברית סרבו בתוקף להגיב לפרסומים בנושא.

"פעולות פרובוקטיביות מהסוג הזה, ברוח המלחמה הקרה, לא יקדמו בשום אופן את חיזוק האמון ההדדי בין המדינות", נמסר בהצהרה מטעם משרד החוץ במוסקווה. בעקבות חשיפת הפרשה הכריזה רוסיה על הדיפלומט האמריקני אישיות בלתי רצויה והורתה לו לעזוב את המדינה.

בשלב זה לא ברור מהו משמעות המהלך ואם הדבר יגרום לנזק דיפלומטי ביחסים שבין ארצות הברית לרוסיה. בעקבות חשיפת מעצרו של עובד השגרירות, זימן משרד החוץ במוסקבה את השגריר האמריקני במדינה לשיחת בירור.