4 כבאים נחטפו לאחר שנענו לקריאה באטלנטה שבארה"ב

בעקבות קריאה שהגיעה לתחנת הכיבוי וההצלה המקומית באטלנטה שבמדינת ג'ורגי'ה שבארה"ב, יצא צוות של 5 כבאים אל הבית. כאשר הגיעו למקום ונכנסו לבית, אדם חמוש לא מזוהה הפך אותם לבני ערובה. המשטרה ירתה בו למוות לאחר מספר שעות. עדיין לא ידוע המניע לחטיפה

כוחות רבים הוזעקו למקום. אילוסטרציה (CNN)

אדם חמוש ברובה ביצר את עצמו אמש בבית בן שתי קומות באחד מפרברי אטלנטה שבמדינת ג'ורג'יה שבארה"ב יחד עם עוד 4 כבאים שהוזעקו למקום. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום, יחד עם מתווך שניסה להביא לסיום הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הכול התחיל בשיחת מצוקה שהגיעה לשירותי הכיבוי. צוות של חמישה כבאים יצא אל הבית, וכשהגיעו ככל הנראה נחטפו ארבעה מהם על ידי אדם שטרם זוהה. החמוש הורה לאחד מחמשת הכבאים לצאת החוצה על מנת להזיז את משאית הכיבוי, ובכך בעצם שיחרר את הכבאי לחופשי.

המשטרה המקומית טרם יודעת את המניע של החוטף. אם כי הרשויות הצליחו ליצור איתו קשר, לא התקבל מידע משמעותי. לאחר זמן קצר, קולות ירי נשמעו באזור האירוע. המשטרה מסרה לאחר מכן כי היא ירתה בחוטף למוות. מפקד מקומי של הכבאות, טומי רוטלדג', מסר כי אין הוכחה לכך שהכבאים נפגעו. הוא הוסיף כי הקריאה לעזרה של החמוש הייתה שגרתית, וכי לא היה ניתן לדעת שמדובר באירוע שמסכן את הכבאים.

"הרצון היחיד שלנו היה לשחרר את הכבאים החטופים. רק רצינו שהם יוכלו לשוב אל משפחותיהם", אמר רוטלדג' לרשת הטלוויזיה האמריקנית WSB. מסוק המשמש את אחד מרשתות התקשורת האמריקניות צילם את המקום מיד לאחר החטיפה, ובתמונות ניתן לראות כי הבית בן שתי הקומות מוקף בכוחות משטרתיים, צוותי כבאות ואמבולנסים. התושבים ברחוב אף לא הורשו להגיע לבתיהם.

הכבאים בארה"ב עוברים גם הכשרה רפואית, ולכן הם נענים גם לקריאות מצוקה בריאותיות, כמו זו שהתבצעה על ידי החוטף. "הכבאים שלנו הגיבו לשיחת המצוקה כמו למאות אחרות הנוגעות להצלה רפואית", הוסיף רוטלד'ג.