דיווח: "קוריאה הצפונית הציבה טיל נוסף"

בזמן שבארה"ב מנסים להרגיע את הרוחות בחצי האי הקוריאני, קוריאה הצפונית מבהירה כי אין בכוונתה לסגת. היום העבירה המדינה הסוררת טיל נוסף לחופיה המזרחיים – שני במספר. השכנה מדרום שלחה בתגובה ספינות קרב בניסיון לבלום מתקפה אפשרית

המתיחות נמשכת, ארכיון (רויטרס)

המתיחות בחצי האי הקוריאני נמשכת: קוריאה הצפונית העבירה טיל בליסטי נוסף לטווח בינוני לחופיה המזרחיים - כך טען גורם בכיר בקוריאה הדרומית לסוכנות הידיעות "יונהאפ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בטיל השני שמוצב כעת במקום - מסוג "מוסודאן", שעל פי ההערכות מגיע לטווח של קרוב ל-4,000 קילומטרים ומאיים על כל שטחה של השכנה מדרום, יפן וגם על האי גוואם שבו שוכן בסיס צבאי אמריקני.

על פי הדיווח, שני הטילים הועברו לחוף המבודד על גבי רכבת, הורכבו על משגרים ניידים והם מוכנים כעת לפעולה - בין אם למטרות ניסוי ובין אם למהלך התקפי שעלול להצית את האזור כולו.

נערך למתקפה? און (רויטרס)
סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית, שציטטה גורם רשמי בכיר בסיאול, דיווחה כי הטיל הוצב על משגר נייד. "צפון קוריאה העבירה השבוע ברכבת לחוף המזרחי שני טילים לטווח בינוני מסוג מוסודאן", אמר הגורם הבכיר.

קוריאה הדרומית מגיבה: ספינות קרב נשלחו לחוף הצפוני

במקביל, גם השכנה מדרום לא נשארת אדישה למצב ושולחת הבוקר שתי ספינות מלחמה לחופיה הצפוניים והמזרחיים על מנת לנסות לבלום ניסיון התקפי, אם יגיע, מהמשטר בפיונגיאנג. הספינות, כך על פי הדיווח, נושאות מערכות מתקדמות להגנה מפני טילים.

בעקבות המתיחות הגוברת הודיעו אתמול גורמים בארצות הבקרית כי בכוונתם להציב מערכת להגנה מפני טילים באי גוואם - כדי להיערך למקרה של מתקפת פתע מצד משטרו של קים ג'ונג און. "הצעד הזה נועד להבטיח מחדש לאזרחים האמריקנים ולבני בריתנו שאנחנו מוכנים להגן עליהם", אמרה אמש דוברת מחלקת המדינה ויקטוריה נולאנד.

גם בבית הלבן החריפו בימים האחרונים את הטון נגד קוריאה הצפונית. שר ההגנה הייגל איים כי מדינתו "תעשה הכל כדי לנטרל את האיומים", בעוד מזכיר המדינה קרי כינה את ההכרזות של פיוניאנג: "פרובוקטיביות, פזיזות ומסוכנות". שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל אמר אתמול בתגובה לאיום החדש מכיוון פיוניאנג, כי "קוריאה הצפונית מהווה סכנה ברורה ומיידית לביטחון קוריאה הדרומית, יפן וארצות הברית. אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי לנטרל את האיומים באזור המדובר, ומקווים כי קים ג'ונג און ימגר את הרטוריקה המסוכנת".