נבחר האפיפיור החדש: פרנציסקוס

הפעמונים צלצלו, העשן הלבן היתמר מהארובה המפורסמת בוותיקן ומיליוני המאמינים קיבלו את הבשורה המרגשת: חורחה מריו ברגוליו, בן 76 מארגנטינה, הוא מנהיג העולם הנוצרי הבא. זו הפעם הראשונה שבה לא נבחר אפיפיור מאירופה

התרגשות בעולם הנוצרי: חורחה מריו ברגוליו, בן 77 מארגנטינה - הוא האפיפיור החדש. הפעמונים שצלצלו והעשן הלבן שהיתמר מהארובה המפורסמת בישרו על הגעת ה"קונקלווה" - מועצת החשמנים - להחלטה על מחליפו של בנדיקטוס ה-16. טקס ההכתרה הרשמי ייערך ב-19 במרס. זמן קצר לאחר היבחרו, קבע האפיפיור החדש להיפגש עם קודמו בתפקיד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארכיבישוף ברגוליו, שייקרא פרנציסקוס, הוא האפיפיור הראשון בהיסטוריה שאינו אירופי. הוא נולד ב-17 בדצמבר 1936 בבואנוס איירס לעובד רכבת ממוצא איטלקי ויש לו ארבעה אחים. ברגוליו הוא חבר בקהילה "הישועית"  - שמאמיניה אינם נוהגים להחזיק בתפקדים בכנסייה. כמו כן, ברגוליו הוא בעל תואר בפילוסופיה.

זמן קצר לאחר ההכרזה על בחירתו של פרנציסקוס, התקשר נשיא ארצות הברית ברק אובמה לראשון ובירך אותו. "בשמי ובשם רעייתי אני מברך אותך". עוד אמר, כי הבחירה במועמד הארגנטיני "מבאת את חוזקתה של היבשת שמעצבת את העולם באופן תדיר".

התרגשות בעולם הנוצרי. פרנציסקוס (רויטרס)

עם היבחרו, אמר פרנציסקוס: "אחיי הקרדינלים הביאו אפיפיור מקצה העולם, אני מודה לכם על התמיכה". הוא הודה גם לקודמו בתפקיד, בנדיקטוס ה-16. לאחר מכן, פנה האפיפיור החדש לעשרות אלפי המאמינים בכיכר פטרוס הקדוש וביקש מהם "להתפלל יחדיו ולעבוד בכנסיית האהבה והאמון ועל האחווה העצומה ברחבי העולם".

"זה פנטסטי שהוא מאמריקה הלטינית", אמרה צעירה ארגנטינית לרשת הבי.בי.סי. "זה יביא אושר לעולם ויחזק את האמונה בכל רחבי היבשת", הוסיפה.

חגיגות בוותיקן (רויטרס)

אלפי מאמינים בכיכר סנט פטרוס (רויטרס)

ההמונים שציפו בכיליון עיניים לשמע המילים "הבמוס פאפאם" - יש לנו אפיפיור, קיבלו את הבשורה סמוך לשעה 20:30 מפיו של אחד הפקידים הבכירים של הוותיקן.

האפיפיור הנבחר - ה-266 - הובא מיד לאחר ההחלטה לחדרו החדש, שם החליף את בגדיו, עטה את הגלימה הלבנה ולאחר מכן יצא אל המרפסת שבכיכר סנט פטרוס והתייצב מול הקהל הנלהב.