הונגריה: מכחיש שואה נשלח לביקור באושוויץ

טכנאי מחשבים מובטל שנעצר לאחר שהניף שלט ובו מסר אנטישמי המבטל את שואת העם היהודי בידי הנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה, נשלח על ידי בית המשפט לביקור באחד ממוזיאוני השואה באושוויץ, בודפשט או ירושלים. כמו כן, נגזרו עליו 18 חודשי מאסר על תנאי

הכחיש השואה, ונשלח לאושוויץ (רויטרס)

עונש יצירתי: בית המשפט בהונגריה חייב אדם שהורשע בהכחשת השואה לבקר באחד מהמוזיאונים המנציחים את זכרם של ששת מיליוני היהודים שנרצחו במהלך מלחמת העולם השנייה. נוסף על כך, הושת עליו עונש של 18 חודשי מאסר על תנאי והוא חויב לסכם את מחשבותיו על הביקור באחד מהאתרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גרגורי נאג'י, טכנאי מחשבים מובטל שנעצר לאחר שהניף שלט במהלך הפגנה בבודפשט שעליו נכתב "השואה לא התרחשה", הוא האדם הראשון שהורשע בהכחשת שואת העם היהודי, לאחר העברת החוק בפרלמנט ההונגרי בשנת 2010 - הקובע כי הדבר אסור והעובר עליו צפוי לספוג עונש של עד שלוש שנות מאסר.

על פי החלטתו התקדימית של בית המשפט במדינה, חייב נאג'י לבקר במוזיאון "יד ושם" בירושלים, מוזיאון השואה בהונגריה או במחנה ההשמדה אושוויץ. לדברי השופטים, אם יבחר לבקר באתר שבבירה ההונגרית - יהיה עליו לעשות כן לא פחות משלוש פעמים. על נאג'י נאסר גם להשתתף בכל סוג של אירוע פוליטי.