נחיתת אונס: מטוס אמריקני עצר באירן בשל תקלה טכנית

רגעים מתוחים עברו לפני כשלושה שבועות על צוות מטוס אמריקני שבשל תקלה טכנית נאלץ לבצע נחיתת חירום דווקא בתחומי אירן. למרות המתיחות הרבה בין המדינות, אנשי צוות טכני אמורים לעלות בקרוב על כלי הטיס על מנת לבצע בו את פעולות הטיפול הנדרשות

ממתינים לאישור לטוס, ארכיון (רויטרס)

מטוס אמריקני נאלץ לבצע נחיתת אונס לפני כשלושה שבועות בנמל התעופה באזור אל-אהוואז שבדרום-מערב אירן בעקבות תקלה טכנית, כך פרסמה סוכנות הידיעות "מאהר" האירנית. טרם התקבל אישור רשמי לדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות המתיחות המתוקשרת בין שתי המדינות, בעיקר בשל חוסר ההסכמה של השלטונות בטהרן לעצור את תכנית הגרעין של המדינה, צפויים אנשי צוות טכני מארה"ב לקבל אישור מיוחד לעלות על כלי הטיס, זאת על מנת לבצע בו את פעולות התיקון הנדרשות כדי שיוכל להמריא ולהמשיך במסעו.

באירן הבהירו היום כי צוות המטוס זכה ליחס הגון כפי שמחייבים חוקי התעופה הבינלאומיים. "אחרי הנחיתה, צוות האוויר נסע לאחת ממדינות המפרץ בזמן תיקון המטוס", הבהיר יו"ר רשות שדות התעופה האירנית, מחמוד ראסוליג'אד.

בתחילת החודש, ובאירוע בעל אופי אחר לחלוטין, פתחו כוחות "משמרות המהפכה" באש לעבר כלי טיס אמריקני בלתי מאוייש שחדש למרחב האווירי של הרפובליקה האסלאמית והביאו להפלתו. מדובר בפעם השניים בחודשים האחרונים בו הצליחו האירנים להעביר את המסר התקיף לארה"ב וליירט מל"ט מתוצרתה.