צפו: רגע הפיצוץ בפיגוע במרכז אוסלו

לראשונה מאז הפיגוע הרצחני של אנדרס בריוויק בנורווגיה ב-2011, מתפרסמים תצלומי האבטחה שתיעדו את מכונית התופת שהציב בריוויק במרכז אוסלו – פיצוץ שהרג 7 בני אדם, ונועד להסית את תשומת הלב בזמן שהוא נסע לרצוח עשרות בני נוער באי סמוך

סרטון מצמרר מתעד את הפיגוע שביצע אנדרס בריוויק במרכז אוסלו, באמצעות מצלמות האבטחה שהוצבו במקום. הסרטון שודר לראשונה רק עכשיו, בסרט תיעודי בטלוויזיה הנורווגית, והוא התיעוד הראשון מזמן אמת של הפיגוע במרכז העיר. הסרטון מראה את הרכב חונה במרכז העיר, ואת הפיצוץ העז שהרעיד את הבניינים מסביב וניפץ את הזגוגיות בכל האזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביולי 2011 אנדרס בריוויק, פעיל ימין קיצוני בנורווגיה, ביצע את הפיגוע הקשה ביותר בהיסטוריה של המדינה ואת אחד מאירועי הטרור הקשים בהיסטוריה של יבשת אירופה: הוא פוצץ משאית תופת במרכז אוסלו, במתחם משרדי הממשלה - פיצוץ בו נהרגו שבעה בני אדם ונפצעו עשרות.

בדיעבד הסתבר, כי בריוויק פוצץ את הרכב כדי להעסיק את כוחות ההצלה והרפואה בזמן שהוא נסע, חמוש באלפי כדורים, לאי אוטויה שם הוא רצח בדם קר 69 בני נוער שלקחו חלק במחנה קיץ של מפלגת השלטון הסוציאליסטית.

בחודש אוגוסט השנה נגזרו על בריוויק 21 שנות מאסר, העונש המקסימלי בחוק הנורווגי. במהלך המשפט סירב בריוויק להביע חרטה על מעשיו ועל 76 הקורבנות בפיגוע, ואמר כי מדובר היה במעשים הכרחיים על מנת להציל את נורווגיה מאוכלוסיית המהגרים שלה וממשלת השמאל ששולטת בה. 

צפו ברגע הפיצוץ (דקה ו-48 שניות מההתחלה):