הודו: תיירת נאנסה והוחזקה בשבי

המשטרה המקומית עצרה חמישה גברים בחשד שחלקם התחזו למדריכי תיירים ולקחו את התיירת (23) לחוף הים, שם אנסו אותה באכזריות ואף החזיקו בה במקום מסתור במשך כמה שבועות

ארכיון (רויטרס)

חמישה גברים מהודו חשודים בשוד, חטיפה ואונס קבוצתי של סטודנטית יפנית בת 23 בתת היבשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי התיירת, האירוע התרחש בחודש נובמבר 2014, עת שהתה במלון בעיר קולקטה, בירת מדינת מערב-בנגל, כשלפתע ניגשו אליה שלושה גברים דוברי יפנית שוטפת שהתחזו למדריכי תיירים ולקחו אותה לחוף הים.

על פי המשטרה, התיירת נשדדה ולאחר מכן נאנסה באכזריות על ידי החמישה תוך שהם שודדים ממנה סכום של 76 אלף רופי. עוד עולה מפרטי החקירה כי על פי החשד הסטודנטית נכלאה על ידי הגברים למשך מספר שבועות עד שלבסוף הצליחה לחמוק ולהגיע אל רשויות החוק.

בחודש ינואר בשנה שעברה סערה הודו בשל פרשה אחרת שבמסגרתה זקני כפר בחבל בנגל, שמתפקדים כבית משפט שדה, הורו ל-13 גברים לבצע אונס קבוצתי באישה בת 2, שנענשה בגין רומן שניהלה עם גבר מקהילה אחרת. ארגוני זכויות אזרח וזכויות הנשים במדינה דרשו להעניש את הגברים שקבעו את העונש ואנסו את הצעירה.

זקני הכפר קבעו את העונש השערורייתי בגין ניהול הרומן, ו-13 הגברים שביצעו את הוראת זקני הכפר נעצרו מאוחר יותר על פי הוראת הממשל בדלהי, אחרי שהפרשה נחשפה בתקשורת ההודית.

העיתון The Hindustan Times ציטט את האישה שאמרה: "זה נוראי, הם (האנסים) שכנים שלי, אני קוראת לחלק מהם קאקא (דוד) ולאחרים דאדא (אח גדול) או בהאי (אחי)". הזקנים הפוסקים, זקני הכפר הנקראים "סאלישי סאבה", חמקו מעונש מפני שאין להם מעמד חוקי אמיתי בחוקה ההודית.