בכיר אמריקני טוען: "אירן מאחורי מתקפת סייבר נגד ארה"ב"

האקרים אירניים הפועלים בשליחות המשטר בטהרן יצאו למתקפת סייבר רחבת היקף נגד מטרות אמריקניות - כך טוען פקיד אמריקני בכיר. "הפעולות נשאו חתימה ברורה של המשטר בטהרן", טען. "מדובר בנקמה על הסנקציות", הסביר אמש בכיר לשעבר במערכת הביטחון האמריקנית

מאבק הצללים נמשך: האקרים אירניים הפועלים בשליחות המשטר בטהרן יצאו למתקפת סייבר חסרת תקדים נגד מטרות אמריקניות בחודשים האחרונים - כך טוען בכיר אמריקני בפני עיתון "הוול-סטריט ג'ורנאל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאמצים של מומחי המחשב של הרפובליקה האסלאמית מתרכזים נגד מטרות במגזר העסקי האמריקני, בהם בנקים ובייעדים אסטרטגיים במפרץ הפרסי. "הפעולות נשאו חתימה אירנית שהובילה את החוקרים ישירות למשטר בטהרן", הסביר הבכיר האמריקני.

על פי הערכות שונות רשת ההאקרים האירנית מונה כ-100 אנשי אבטחת מידע הפועלים מאוניברסיטאות ורשתות מוכרות באירן. פקידים אירנים סירבו להתייחס להאשמות אלה בשלב זה.

פקיד אמריקני בכיר: "מדובר בנקמה על הסנקציות נגד טהרן"

אמש סיפר בכיר לשעבר במערכת הביטחון האמריקנית לסוכנות הידיעות איי.פי כי אירן היא זו שעומדת מאחורי מתקפת הסייבר נגד חברות הנפט והגז במפרץ הפרסי. "מדובר בנקמה על סבב הסנקציות האחרון נגד המשטר בטהרן", טען.

שר ההגנה לאון פאנטה התייחס אף הוא אתמול לפעולת הסייבר המורכבת במפרץ הפרסי וטען כי מדובר במתקפת הסייבר ההרסנית ביותר במגזר העסקי מאז ומעולם.

בנאום שנשא פאנטה בוועידת עסקית בניו יורק אמנם לא האשים את אירן באופן ישיר כאחראית למעשה, אך טען כי כ-30,000 מחשבים נפגעו בפעולת ההאקרים האחרונה.

"פאנטה ניסה לשגר אזהרה ברורה (לאירן) - אנחנו יודעים מי עומד מאחרי הפעולה ואולי כדאי שתחשבו פעם נוספות לפני שתפעלו שוב", טען הבכיר האמריקני. "אני מעריך שהאירנים יפנימו את המסר הזה".