אחמדינג'אד מודה: "יש סיכוי שנותקף"

נשיא אירן, שנוהג להגיב בביטול לאפשרות של מתקפה על ארצו, אמר היום כי קיים סיכוי שמתקני הגרעין יופצצו. אחמדינג'אד הדגיש: "התגובה שלנו לכל מתקפה כזו תהיה דורסת ותגרום לאויב להתחרט על מעשיו"

אחמדינג'אד - עוד סיבה לדאגה (רויטרס)

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד הודה היום שיש אפשרות שארצו תותקף, והדגיש שאירן לעולם לא תתחיל שום מלחמה עם מדינה אחרת, אבל "תרמוס" כל תוקפנות חיצונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות האירנית פארס ציטטה דברים שאמר הנשיא לערוץ טלויזיה בינלאומי בשפה הפרסית. הוא התייחס לדיווחים בדבר אפשרות של מתקפה אמריקנית או ישראלית על מתקני הגרעין והבהיר: "אי אפשר לשלול אפשרות של תקיפה נגד אירן, אבל אפשר להגיד שהתגובה שלנו לכל מתקפה כזו תהיה דורסת ותגרום לאויב להתחרט על מעשיו. אירן אף פעם לא פתחה במלחמה, אבל תמיד היינו מגנים מעולים ותמיד הגנו על הטריטוריה שלנו".

הנשיא האירני תקף בראיון את ישראל וארה"ב, שמחזיקות בנשק להשמדה המונית וממשיכות לקרוא לאירן להפסיק את תכנית הגרעין שלה - שנועדה למטרות שלום.

מגזין אמריקני: ארה"ב וישראל קרובות להסכמה על תקיפה

הדברים של נשיא אירן מגיעים לאחר שהלילה התפרסם מאמר במגזין "פורין פוליסי", בו טוען דייויד רות'קוף, מומחה ליחסים בינלאומיים המקורב לבכירים בממשל האמריקני, כי "ארה"ב וישראל קרובות מאוד להסכמה על תקיפה צבאית קצרה שתביא תועלת מרובה".

"הפעולה ששני הצדדים רואים בה כצעד הטוב ביותר היא תקיפה ממוקדת וקצרה", כתב רות'קוף, והסתמך על מקורות המקורבים לשיחות בין ארה"ב וישראל בנושא האירני. "על פי ההערכות, המבצע הצבאי צפוי להימשך כשעתיים, אך לא יותר מיממה או שתיים ויבוצע מהאוויר על ידי מטוסי קרב", הוסיף המומחה.