צפו: ירי במהלך נאום פוליטי בקנדה

גבר בשנות ה-50 לחייו פרץ הלילה לכנס הניצחון של המפלגה הבדלנית בקוויבק, ירה לכל עבר, גרם למותו של אחד הצופים באירוע ולפציעתו של אחר. מנהיגת המפלגה, שנאמה במהלך אותם רגעים, הוברחה על ידי מאבטחי טקס הניצחון מהבמה. החשוד במעשה נעצר ונחקר במשטרה המקומית של המחוז דובר הצרפתית

מנהיגת המפלגה, ברגעים שמחים יותר (רויטרס)

 

 

דרמה מול מצלמות הטלוויזיה: אדם חמוש פרץ הלילה לכנס הניצחון של המפלגה הבדלנית בקוויבק שבקדנה וגרם למותו של אדם אחד ולפציעה של אדם נוסף, כך דיווחה המשטרה המקומית במדינה. הירי התרחש במהלך נאומה של מנהיגת המפלגה, פאולין מרואיס, שהוברחה מהמקום במהירות על ידי מאבטחי האירוע. הרגע שבו הוזעקו המאבטחים והניסו את הפוליטיקאית תועד במצלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע המחריד אירע במהלך נאום הניצחון של מנהיגת המפלגה בבחירות לראשות עיר המחוז דובר הצרפתית. מאבטחי הטקס ששמעו את קול הנפץ האדיר וההמולה שנוצרה מיהרו לתפוס את מנהיגת המפלגה המובלבלת ולהורידה בזריזות מהבמה.

מרואיס חזרה לבמה דקות לאחר התקרית, וביקשה מהקהל ההמום לעזוב את האולם הומה האדם ברוגע כפי שייעצה לה המשטרה. שני בני אדם שנפצעו מהירי הובהלו לבית החולים במצב קשה, אחד מהם מת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן. משטרת קוויבק פרסמה זמן קצת לאחר מכן כי גבר בשנות ה-50 לחייו נעצר בחשד לירי שמסעיר את המדינה השלווה.