יובל ל-007: ג'יימס בונד חוגג 50 שנות ריגול, נשים ומרטיני

המרגל המוכר בעולם יציין בחודש הבא יובל לצאת הסרט "ד"ר נו". לכבוד האירוע יוקרנו סרטיו של בונד בכיכר הטיימס בניו יורק. סרט חדש שמספק הצצה מאחורי הקלעים יוקרן בכמה בתי קולנוע ברחבי העולם, ובלוס אנג'לס - ערב מוזיקלי משירי הסרטים. הנה כמה מהכרזות שליוו אותנו ב-50 השנים האחרונות

בתחילת אוקטובר יציינו השחקנים שון קונרי, רוג'ר מור, פירס ברוסנן, טיימוטי דלטון, דניאל קרייג והעולם כולו - יבול לסרטי ג'ימס בונד. מזה 50 שנה נלחם 007 נלחם ב"רעים" של העולם.

ב-5 באוקטובר יתקיימו הקרנות מיוחדות של סרטי ג'ימס בונד בלוס אנג'לס, מלווים בקטעים מוזיקלים - כמובן השירים של כל אחד מהסרטים. במוזיאון לאומנות מודרנית בניו יורק יקירנו ברצף את כל הסרטים, גם ב"טיים סקוור" בין כתלי המוזיאון יציגו תערוכה מיוחדת לכבוד הסדרה המצליחה.

אירועים דומים יערכו בטורנטו, לונדון, פריז ובתי קולנוע ומוזיאונים נוספים סביב העולם שמלווה את עלילותיו של המרגל הבריטי. הסרט הראשון בסדרה הוא "ד"ר נו" שיצא ב-1962. איש לא חשב אז שהדמות תקבל יום בינלאומי שיהיה "חוויה לכל אוהדיו של בונד", אבל זה בדיוק מה שנכתב באתר המעריצים של חובב המרטיני.

לכבוד יום השנה יצא לאקרנים סרט דוקומנטרי שיכלול קטעים שמעולם לא ראינו, שלא נכנסו לסרט מהפקת ד"ר נו וסרטים נוספים: הכל או לא כלום, 007 והסיפור שלא סופר. המעריצים יוכלו לרכוש מארז דיסקים חגיגי של כל הסרטים.

את הדמות המבטיחה יצר הסופר, איש המודיעין הבריטי לשעבר - איאן פלמינג. זה התחיל בסיפורים קצרים, קומיקס וחוברות מאוירות. היו גם 23 סרטים, והוקם  אתר אינטרנט מיוחד למרגל שאהבנו.