בולגריה: מצוד אחר חשוד נוסף בפיגוע בבורגס

משטרת בולגריה עורכת מצוד אחר חשוד נוסף, שהיה על פי החשד מעורב בפיגוע הטרור הקטלני בבורגס בו נהרגו 5 ישראלים. הדמיית מחשב של פני החשוד פורסמה היום בכלי התקשורת בניסיון להשיג מידע על מקום הימצאו. המשטרה טוענת כי איתרה רישיון נהיגה שנשא עימו

משרד הפנים הבולגרי פרסם היום תמונות הדמיה ממוחשבות של חשוד במעורבות בפיגוע אוטובוס התיירים בבורגס לפני כחודש. על פי השלטונות בבולגריה, החשוד שתמונתו מתפרסמת עכשיו, נשא עמו רישיון נהיגה והציג את עצמו במספר שמות בדויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הפנים של בולגריה התייחס היום להתפתחות בחקירת הפיגוע וציין: "יש בידינו מידע על פיו האיש קשור לפיגוע הטרור בשדה התעופה". בתמונה ניתן לראות אדם בעל פנים מלאות, עם שיער קצר ושחור. בנוסף, המשטרה המקומית סבורה שמצאה רישיון נהיגה שנשא החשוד, בו נראית תמונתו כשהוא חובש פאה.

על פי הפרסום בבולגריה, המשטרה סבורה שהמחבל המתאבד שרצח חמישה תיירים ישראלים ונהג בולגרי בחודש יולי האחרון, לא פעל לבדו. משרד הפנים הבולגרי ממשיך ומבקש היום מכל המחזיק מידע הנוגע לאירוע לפנות למשטרה המקומית.

רק לפני כשבוע דיווח ה"ניו יורק טיימס" האמריקני כי שירותי המודיעין של ישראל ניטרו שיחות טלפון חשודות רבות שהתנהלו בין גורמים ששהו בעיר הקיט הבולגרית לבין מקורות בלבנון. בכיר ביטחוני ישראלי, שלא הזדהה בשמו, אמר לעיתון כי הקשר בין אותם הגורמים החל כחודשיים לפני הפיצוץ באוטובוס התיירים, והגיע לשיא בשלושת הימים שקדמו לפיגוע.

באשר לזהות הצדדים, הדגיש אותו הבכיר כי בעוד שזה ששהה בלבנון מוכר לכוחות המודיעין של ישראל - נותר מקבילו בבולגריה עלום. חרף הטענות, לא ממהרים באירופה להטיל את האחריות לביצוע הפיגוע על חיזבאללה ואירן. בכירים ביטחוניים ביבשת הסבירו כי לא יפנו אצבע מאשימה ברורה לעבר הרפובליקה האיסלאמית וארגון הטרור, עד שלא יימצאו ראיות ברורות למעורבותם הישירה בהכנת המתקפה.