חשד לפיגוע דריסה בצרפת: 10 נפצעו

מכונית מסחרית שעטה אל קהל קונים בשוק חג המולד בעיר נאנט שבמערב צרפת ולאחר מכן דקר את עצמו . חמישה בני אדם נפצעו קשה. עדי ראייה: "הנהג צעק 'אללה אכבר'". אתמול התרחש אירוע דומה בעיר דיז'ון שבמרכז המדינה, אך התביעה בצרפת קבעה כי אין מדובר בפיגוע

נהג מכונית מסחרית פגע בקונים בשוק חג המולד בעיר נאנט שבמערב צרפת. לפחות 10 בני אדם נפצעו, מתוכם ארבעה במצב קשה. הרשויות בצרפת בודקות האם מדובר בפיגוע דריסה. שר הפנים הצרפתי פייר-הנרי ברנדט אמר הלילה (שני) כי הנהג "פגע בעוברי האורח במכוון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי תקשורת בצרפת דיווחו מפי עדי ראייה כי הנהג (25) צעק "אללה אכבר" לפני שהתנגש בקהל הרב שהיה במקום ולאחר מכן דקר את עצמו מספר פעמים. הוא הובהל לבית החולים במצב קשה. על פי דיווחים שונים, בכלי הרכב נמצאה מחברת ובה מסרים אובדניים.

מוקדם יותר היום הודיעה התביעה בצרפת כי אירוע הדריסה שאירע אמש בעיר דיז'ון שבמערב המדינה לא היה פיגוע טרור. באירוע הדריסה נפצעו 13 בני אדם.

הנהג הפוגע (40), אושפז מאז שנת 2001 לא פחות מ-157 פעמים בשל בעיות נפשיות. לדברי התביעה, האיש פעל בעצמו וללא מניעים דתיים, וקריאתו "אללה אכבר" נועדה להעניק לו אומץ.

ביום שבת ניסה אזרח חמוש בסכין לבצע פיגוע בתחנת המשטרה בעיר ז'ו לה טור שבמרכז צרפת, ותקף את שוטרי התחנה בסכין. הוא נורה ונהרג, לא לפני שהספיק לצעוק: "אללה אכבר". התוקף הוא יליד צרפת המוכר למשטרה, אך ככל הנראה לא ביצע את המעשה על רקע לאומני.