דיווח: זה האדם שהתפוצץ ליד אוטובוס הישראלים בבורגס

אתר תחקירים בבולגריה מפרסם תמונות המציגות, לטענתו, את גופתו של האיש שהתפוצץ מחוץ לשדה התעופה בפיגוע בו נהרגו 5 ישראלים. לפי הדיווח, שלא אושר על ידי שום גורם רשמי, הוא כלל לא ידע שהוא סוחב מטען חבלה, שהופעל בשלט רחוק על ידי אדם אחר

זה האדם שהתפוצץ בבורגס? (אתר BIVOL.BG)

אתר תחקירים בולגרי מטיל ספק בממצאי חקירת הפיגוע בבורגס, בו נרצחו חמישה ישראלים, וחושף תמונות, שלטענתו, הן התמונות האמיתיות של "המחבל המתאבד" שהתפוצץ ליד אוטובוס התיירים.

מלבד הדיווח באתר, שנקרא BIVOL.BG ומצוטט גם בסוכנות הידיעות הבולגרית "סופיה", אין כל אישור מגורם רשמי או מוסמך שהתמונות מהימנות, ושאכן מדובר באיש שהתפוצץ מחוץ לטרמינל בשדה התעופה.

התמונות שהגיעו לאתר עברו "שיפוץ דיגיטלי" כלשהו, והאתר גם לא מספק שום מידע על המקור שהעביר אותן. על פי הדיווח, לא נכון אפילו לכנות את החשוד מחבל מתאבד - שכן האיש כלל לא היה מודע לכך שהוא סוחב חומר נפץ בתיק שנשא על גבו. באתר נטען כי מטען החבלה שבתיק פוצץ על ידי אדם אחר בשלט רחוק.

עם זאת, בדיווח חסרים פרטים חשובים נוספים כמו: מדוע סחב אותו אדם את התיק? ממי הוא קיבל אותו? למה בחר להתקרב לאוטובוס הישראלים?

המחבל - לא מי שהופיע במצלמות האבטחה

הביקורת על מסקנות החקירה הרשמית של הרשויות בבולגריה, לפיהן מדובר במחבל מתאבד שפוצץ עצמו ליד אוטובוס הישראלים, נשמעה גם מצד גורמי ביטחון ישראלים, ועל ידי בכירים בולגרים. לדבריהם, הזמן והמיקום שבו בחר אותו אדם להתפוצץ משונים, ולא גרמו לנזק המקסימלי שהיה רוצה להשיג מחבל מתאבד.

מי שכבר עכשיו ניתן כנראה לקבוע שלא היה המחבל הוא אותו צעיר בעל השיער/פאה הארוך שתועד על ידי מצלמות האבטחה בשדה התעופה בבורגס. ה"דיילי מייל" הבריטי דיווח היום שנבדק כיוון חקירה חדש, לפיו האיש שפוצץ עצמו לד אוטובוס התיירים מישראל הגיע מהממלכה המאוחדת.

לפי הדיווח, פועלים בבולגריה סוכני מודיעין בריטיים שנטלו משרידי גופת המחבל דגימות דנ"א בניסיון לזהות האם מדובר באזרח בריטניה, או באדם שהתגורר במדינה בתקופה האחרונה.

גורמי מודיעין בסופיה אמרו ל"דיילי מייל" כי האדם שהוצג בתיעוד המצלמות באחד מבתי המלון בבורגס אינו המחבל כפי שסברו תחילה. אחרי בדיקת שאריות הגופה הסבירו כי מי שנצפה בסרטון "רזה מדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת