סיכום עולמי: סלאש כוכב עליון

בספרד מוחים נגד תוכנית הצנע ובצ'ילה מפגינים בעד הדייגים. מכונית שוודית שוברת שיאים בניו יורק, וסלאש - הגיטריסט של "רובים ושושנים", מקבל כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד; כוכב אחר, מדיני - פידל קסטרו, מונצח בתערוכה שלמה לכבודו בהוואנה

צ'ילה: הדייגים פתחו בהפגנות מחאה ברחובות הבירה סנטיאגו ובשורת ערים נוספות לאורך חופה הארוך של המדינה, בעקבות כוונת הפרלמנט להעביר חוק שצפוי לפגוע בפרנסתם. על פי הצעת החוק, רק חברות גדולות יקבלו רישיונות דייג, והדייגים העצמאיים לא מוכנים לוותר ויצאו למאבק על עתידם.

ארה"ב: מכונית וולוו אדומה בת 46 עדיין נוסעת עם המנוע המקורי - גם אחרי 4.8 מיליון קילומטרים. ארווין גורדון, מורה לשעבר מלונג איילנד, קנה את המכונית השוודית בשנת 1966 ושילם 4,200 דולר - סכום שהיה אז שווה ערך למשכורת שנתית. למרות הטיפול המסור שהעניק לרכב במהלך העשורים האחרונים, הוא וודאי לא ימכור אותו ברווח. לוולוו שלו אין מיזוג אוויר או מערכת בטיחות מודרנית, אבל ארווין מדגיש: "כבר לא עושים מכוניות כאלה".

ספרד: אלפי כורי פחם גדשו הלילה את רחובות הבירה מדריד והפגינו נגד ביטול הסובסידיה שהמדינה העניקה למשכורות העובדים בתעשיית הכרייה, אחת התעשיות שנפלו קורבן לקיצוצים הנרחבים שבוצעו במסגרת תוכנית הצנע.

קובה: השליט המיתולוגי פידל קסטרו, אביה של המדינה הקובנית שהצליחה לשמור את עצמה במשך שנים מפני השפעות השכנה הגדולה ארצות הברית, מונצח בתערוכה מיוחדת שנפתחה בבירה הוואנה.

ארה"ב: סלאש - הגיטריסט המפורסם של להקת "רובים ושושנים" - קיבל אמש כוכב משלו בשדרת הכוכבים של הוליווד. את טקס הטבעת הכוכב הנחה צ'ארלי שין, ידידו הטוב של סלאש, שניצל את הבמה כדי להתלוצץ על גילו של כוכב הרוק המזדקן וגם על גילו שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת