עכשיו זה רשמי: סוף העולם לא יגיע ב-2012

בשורות מרגיעות: נבואת שבט המאיה על כך שהעולם יגיע לקיצו בסוף 2012 אינן נכונות - כך קובעים באופן נחרץ כמה מהארכיאולוגים המובילים בעולם שהתכנסו השבוע בגואטמלה. לטענת ה"מומחים", סופו של לוח השנה הנוכחי אינו מסמל את סוף העולם, אלא את תחילתו של מעגל חדש שיימשך לפחות עוד 5,000 שנה

אם כבר הספקתם לאגור מזון ומים ולתכנן לפרטי פרטים איך בדיוק תבלו את הימים האחרונים לפני שהעולם מגיע אל קיצו בסוף השנה - כנראה שתיאלצו להמתין עוד כמה אלפי שנים.

הארכיאולוגים המובילים בעולם התכנסו השבוע בעיר אנטיגואה שבגואטמלה, והפריכו באופן חד משמעי את נבואת הזעם המוכרת על פיה בני שבט המאיה חזו את סוף האנושות בתום המחזור הנוכחי בלוח השנה, שמסתיים ב-21 בדצמבר 2012.

על פי ממצאי המחקרים האחרונים שהוצגו במהלך שני ימי הוועידה, לוח השנה של בני המאיה אינו מסתיים - אלא רק מתאפס ומתחיל מחדש. בסוף השנה, במקום קץ הימים נהיה עדים לסופו של ה"באקתון" (המחזור) ה-13 בלוח השנה של התרבות העתיקה - מחזור שנמשך 5,126 שנה, ולתחילתו של המחזור ה-14, תקופה שעל פי החוקרים תהיה עידן חדש עבור האנושות ולא סופה האפוקליפטי. 

"מה שנראה בסוף השנה הזו הוא את תחילתה של תקופה חדשה", הסביר הארכיאולוג המקומי רוסנדו מורלס, המגדיר את עצמו 'צאצא אמיתי של בני המאיה הקדומים'. הוא הוסיף בהתרגשות: "יש לנו מזל גדול וזכות גדולה להיות חיים בתקופה בה מגיע לסיומו פרק שהחל יותר מ-3,000 שנה לפני הולדת ישו".

בני תרבות המאיה עסקו רבות במדע, והיו בין העמים הראשונים שהתמחו באסטרולוגיה ללא עזרים טכנולוגיים מתקדמים. הם קישטו את רצפת המקדש שלהם בצורות מהצד האחורי של הירח - למרות שבאותה תקופה הם לא כלל לא יכלו לראות אותו. אז אם האמנתם לנבואת הזעם על סוף העולם - עכשיו אפשר לנשום לרווחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת