הדרמה בטולוז: המתבצר בבנק נלכד

בתום שעות של מו"מ, פרצו לוחמי יחידת הקומנדו של משטרת צרפת לסניף הבנק בטולוז בו התבצר אדם עם בני ערובה. על פי הדיווחים בצרפת החשוד נפצע במהלך פריצת כוחות המשטרה לבנק - ונעצר. עדיין לא ברור אם מדובר בפעיל אל-קעידה

הקומנדו הצרפתי, היום בטולוז (רויטרס)

האיש שזוהה כפעיל אל-קעידה, חדר לבנק במרכז העיר ולקח מספר אנשים כבני ערובה - נלכד אחרי 6 שעות ארוכות התבצרות. 

סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מדווחת כי האיש שעדיין לא זוהה נמצא בידי כוחות המשטרה, זאת לאחר שנפצע במהלך פריצת לוחמי יחידת הקומנדו הצרפתית RAID.

החוטף, שהזדהה כפעיל בארגון אל-קעידה, ניסה לשדוד את הבנק וככל הנראה לאחר שנתקל בסירוב, ירה בנשקו ולכד ארבעה בני ערובה. צוותי משטרה שהחלו לנהל מו"מ עם החמוש הביאו בתחילה לשחרורם של שניים מארבעת בני הערובה ובסופו של דבר, אחרי שעות מורטות עצבים, הם חדרו תוך כדי ירי לתוך הבנק.

בין בני הערובה שסבלו במשך שעות ארוכות נמצא גם מנהל הבנק. בשלב ראשוני החמוש הציב דרישה לדבר עם מפקד יחידת המשטרה שהיה אחראי על חיסולו של מוחמד מראח (המחבל שפתח במסע הרג בבית הספר היהודי בטולוז לפני כשלושה חודשים).

משטרת העיר טולוז יידעה את ההנהגה בפריז על האירוע בעיר הדרום מערבית ובדיווחים סביב העולם מזכירים את שבעת מקרי הרצח שביצע מוחמד מראח - שלושה ילדים יהודיים מבית הספר אוצר התורה, רב ושלושה חיילים צרפתים. מראח  חוסל במבצע צבאי אחרי מצור שנמשך יותר מיומיים. במשטרה ובממשל הצרפתי טענו אז שיילחמו במקרים כאלה בנחישות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת