האחים המוסלמים מזהירים: "מצרים בדרך לזמנים מסוכנים"

ראשי התנועה האיסלאמית מתריעים מפני נסיגה של הדמוקרטיה במצרים בעקבות החלטות בית הדין לחוקה. "אם גם תוצאות הבחירות יזוייפו בדומה לתקופת מובארק, תהיה הפיכה גדולה נגד הפושעים", אמר מוחמד מורסי המועמד לנשיאות מטעם התנועה. בינתיים מתוכננת היום הפגנה גדולה בקהיר נגד ההחלטה לפזר את בית הפרלמנט התחתון

האחים המוסלמים ממשיכים לאיים: לאחר שגורמים בתנועה האיסלאמית האשימו אתמול כי החלטת בית הדין לחוקה לפזר את הבית התחתון במצרים היא "הפיכה נגד המהפכה", היום הזהיר הארגון כי "מצרים נמצאת בדרך לימים קשים שיכולים להיות אף יותר מסוכנים מזמן שלטונו של מובארק".

ראשי התנועה הודיעו כי יקיימו היום (ו') הפגנות בקהיר נגד החלטת בית הדין לחוקה אך עם זאת הוסיפו כי מועמדם לנשיאות מוחמד מורסי יתמודד וייבחר בסיבוב השני. מורסי אף התריע מפני הטייה של תוצאות הבחירות לאחר החלטות בית הדין. "אם גם תוצאות הבחירות יזוייפו בדומה לתקופת מובארק, תהיה הפיכה גדולה נגד הפושעים", הזהיר מורסי.

 קלינטון: "מצפה ממצרים לדמוקרטיה"

ארה"ב הגיבה בתקיפות לאירועים הדרמטיים אתמול במצרים. "ארצות הברית מצפה מבכירי המשטר הצבאי במצרים להעביר את השלטון בצורה דמוקרטית לאזרחים כפי שתוכנן", אמרה מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון. 

"אחרי כברת הדרך הארוכה שעשתה מצרים בשנה שחלפה לא ניתן לסגת מהמעבר לדמוקרטיה כפי שדורש העם המצרי", הוסיפה, "האומה האמריקנית עמדה ותמכה בשאיפתם של האזרחים המצרים לדמוקרטיה שלווה, קבועה ואמינה. כעת, זהו הזמן של המצרים לצאת ולקבוע את עתידם. אנו מצפים שהבחירות לנשיאות יתקיימו בסוף השבוע באופן הוגן וחופשי".

"אחמד שפיק יתמודד בבחירות"

בית הדין העליון לחוקה במצרים פרסם אתמול שתי החלטות קריטיות הנוגעות למערכת הפוליטית במדינה: הראשונה שבהן, היא ביטול החוק שאוסר על אישים שהיו מזוהים עם משטר מובארק להתמודד בבחירות לנשיאות או לפרלמנט. המשמעות: אחמד שפיק, ראש הממשלה בתקופת מובארק, יוכל להתמודד בבחירות לנשיאות שייערכו בימים שבת וראשון.

ההחלטה השנייה שקיבל בית הדין, היא לפסול את הליך הבחירות ל-166 המקומות בפרלמנט למועמדים עצמאיים. הסיבה: בית הדין קיבל את הרושם שרוב המועמדים לא היו עצמאיים כנדרש, אלא נתמכו בידי מפלגות. החלטה זו פוגעת בעיקר במפלגת האחים המוסלמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת