אירוע החטיפה בסידני: הדגל שהונף אינו דגל דאע"ש

הדגל שהונף על ידי החטופים באוסטרליה הוא דגל שחור ועליו הכיתוב "אין אלוהים מבלעדי אללה ומוחמד שליחו". מומחים אומרים כי לא מדובר בדגל דאע"ש, אלא בדגל שהיה נפוץ אצל קבוצות איסלאמיות בשנות ה-90 וכעת נמצא בשימוש בעיקר בצ'צ'ניה. למרות זאת, הם טוענים כי החוטפים מייחסים עצמם לדאע"ש ולכן השתמשו בדגל הדומה

הדגל שהניפו החטופים בסידני (רויטרס)

הטרור באוסטרליה: הדגל שהונף על ידי בני הערובה בסידני אינו דגל דאע"ש, כך אומר מומחה לטרור לעיתון האוסטרלי "סידני מורנינג הארלד". גרג בארטון, חוקר טרור מאוניברסיטת מלבורן, אומר כי הסיבה היא ככל הנראה שהשגת דגל דעא"ש היא משימה די מסובכת, מאחר ומפעלים בעולם מסרבים לייצר אותו ויש להשיג אותו או מהמזרח התיכון או בייצור עצמי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ייתכן וזו הייתה כוונת החוטפים, אבל הם לקחו את הדגל שהם הצליחו להשיג", אמר לעיתון. לכן, עדיין אי אפשר לדעת אם החוטפים בסידני הם אנשי דאע"ש או חברי חוליית טרור אחרת. אוסטרליה, ש-2% מאוכלוסייתה מוסלמית, חששה בעבר ממקרי טרור שיבוצעו על ידי אזרחיה שיחזרו מלחימה בשורות הארגון במזרח התיכון, אך כאמור עדיין לא ידוע אם זה המקרה.

הדגל שהונף הוא בצבע שחור, ועליו כיתוב לבן בערבית: "אין אלוהים מבלעדי אללה ומוחמד הוא שליחו" - המשפט שמהווה עדות לאמונה באיסלאם ואחד מעמודי התווך של הדת. על פי הדיווח, הכיתוב על הדגל נכתב בערבית ספרותית תקנית ונכונה. בדגלים שמיוצרים בייצור ביתי על ידי פעילי דאע"ש במדינות מערביות לרוב יש טעויות בדקדוק הערבי, מאחר וערבית אינה שפת האם של רוב הפעילים, אך זה כאמור אינו המקרה כאן.

"הדגל נראה כמו דגל שהשתמשו בו קבוצות קיצוניות במזרח התיכון ובאפריקה בשנות ה-90 ולא דגל דאע"ש בו משתמשים כעת. בדגל שהונף בבית הקפה משתמשים היום, למשל, המורדים האיסלאמיים בצ'צ'ניה", אמר ד"ר בן מקווין מאוניברסיטת מונאש שבמלבורן. עם זאת, הוא אמר כי אין ספק שהחוטפים מייחסים את הפעולות שלהם לדאע"ש אחרת לא היו מחפשים דגל כה דומה.