מפיגוע התאומים ל"מגדל החופש" בשתי דקות

האופק הניו יורקי שוב שובר גבהים חדשים. תהליך בנייתו של "מגדל החופש", הבניין הגבוה ביותר בניו יורק שנבנה סמוך למקום בו עמדו מגדלי התאומים עד הפיגוע ההוא, תועד באמצעות קליפ "טיים לאפס" יוצא דופן. עכשיו הוא מחזיר את הגאווה לתושבי העיר: "עדות לכוחם של תושבי ניו יורק ולאמונתנו בעיר שתמיד שואפת למעלה"

יום אחרי שבניין מרכז הסחר העולמי החדש עבר את ה"אמפייר סטייט בילדינג" והפך למגדל הגבוה בניו יורק - פרופיל הפלדה שלו כבר נראה היטב מכל רחבי העיר. מאה קומות כבר נבנו, עוד עשרים בדרך.

גורד השחקים שזכה לכינוי "מגדל החופש" נבנה סמוך למקום שבו ניצבו מגדלי התאומים עד ספטמבר 2001. באופן כמעט סמלי, המגדל שבר את קו האופק של מנהטן שנה בדיוק אחרי שאוסמה בן לאדן, האיש שהפיל את מגדלי התאומים, חוסל בפקיסטן.

תהליך הצילום והבנייה של הבניין החל ב-2006 ונמשך כבר כמעט שש שנים. סרטון הווידאו שלפניכם מתעד ב"טיים-לאפס" את התקדמות העבודות בגראונד זירו, מההרס המוחלט של 11 בספמטבר ועד היום.

בניית המגדל תושלם בסוף השנה הבאה, אז על פי התכניות יגיע גובהו של מגדל החופש ל-541 מטרים, והוא יוכרז כבניין הגבוה ביותר בארה"ב והשלישי הכי גבוה בעולם.

ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג אמר הלילה כי "האופק הניו יורקי שוב שובר גבהים חדשים. ההתקדמות בבניית מרכז הסחר העולמי היא עדות לכוחם של תושבי ניו יורק ולאמונתנו בעיר שתמיד שואפת למעלה. הבניין הזה הוא פרי עבודתם האוהבת של רבים". בלומברג הוסיף במסיבת עיתונאים לכבוד האירוע: "לעיר שלנו יש בניין גבוה חדש ותחושה חדשה לעתיד מזהיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת