מסע טירוף באפגניסטן: חייל קומנדו אמריקני טבח ב-17 בני אדם

בארה"ב ובאפגניסטן מתקשים להבין מה גרם לחייל אמריקני, איש הכוחות המיוחדים המשרת במדינה, לצאת לפנות בוקר למסע רצח מחריד: הוא עבר בית בית בכפר הסמוך לעיר קנדהאר, ורצח 17 בני אדם, בהם נשים וילדים. נאט"ו ושר ההגנה האמריקני "הביעו צער"

טבח מזוויע בחפים מפשע באפגניסטן: חייל אמריקני רצח 17 אזרחים אפגנים במתקפת טירוף שאחזה בו לפנות בוקר, כשנכס לבתי מגורים בכפר סמוך לעיר קנדהאר והחל לירות בכל מה שניקרה בדרכו. בין ההרוגים, על פי כלי התקשורת המקומיים, תשע נשים ושלושה ילדים. כוחות נאט"ו פרסמו הודעת התנצלות על "התקרית המצערת", וכך גם שר ההגנה של ארה"ב.

החייל, ששמו עדיין לא פורסם, יצא מבסיסו בשעות הבוקר המוקדמות (שעון מקומי) והחל במסע הטבח המטורף, שסיבתו עדיין אינה ברורה. על פי הידוע, מדובר בסמל המשרת ביחידת הכוחות המיוחדים המאמנים את חיילי הצבא האפגני. "שמעתי יריות ואז היה שקט ואז , שוב , יריות", אמר תושב הכפר בו אירע הטבח, עבדול באקי.

אחרי שהשלים את מסע הרצח, החייל שב לבסיס והסגיר את עצמו לידי אנשי המשטרה הצבאית. "זו תקרית מצערת מאוד, מחשבותינו ודאגתנו נתונה למשפחות המעורבות", נאמר בהודעה ממטה הכוחות האמריקנים באפגניסטן. שר ההגנה האמריקני ליאון פאנטה אמר כי הוא מביע "צער עמוק" על האירוע.

השליטה תועבר ב-2014?

בעקבות התקרית הקשה, יצאו אלפים בהפגנות ענק נגד המשך שהות הכוחות הזרים במדינה - כהמשך גם לשריפות ספרי הקוראן בבסיס אמריקני לפני כחודש.

ברית נאט"ו אמורה להעביר את השליטה בביטחון המדינה לידי ממשלו וכוחותיו של הנשיא קרזאי בסוף 2014. האירועים האחרונים שבהם האלימות פורצת בין כוחות הצבא האמריקני לאוכלוסיה האזרחית עשויה לשנות את לוח הזמנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת