מיליוני עכבישים כבשו את אוסטרליה

תושבים רבים ביבשת הדרומית פונו בשבוע שעבר מבתיהם בעקבות שיטפונות שפקדו את האזור. אלא שאחרי שחזרו הביתה, גילו התושבים הנדהמים קילומטרים שלמים של דשא שכוסה בקורים שייצרו מיליוני עכבישים. המומחים מסבירים כי מדובר בתופעה מוכרת בה העכבישים נמלטים מהשיטפון בניסיון להציל את חייהם

במבט ראשון זה נראה כאילו אוסטרליה כוסתה במעטה של שלג – אבל אם תתבוננו לעומק, תגלו שמדובר במראה מבעית למדי: מיליוני עכבישים ייצרו רשתות מפחידות בחלקים נרחבים של אוסטרליה מוכת השטפונות, לאחר שהמים אילצו אותם לחפש מקלט.

קורי העכביש הנרחבים נראו סמוך לעיר וואגה וואגה בניו סאות' ווילס, שם פונו 8,000 בני אדם מבתיהם בעקבות השטפונות. תושבים רבים שחזרו הביתה לאחר מכן הופתעו לגלות מסביב קילומטרים שלמים המכוסים בקורים לבנים.מומחים ביבשת הדרומית מסבירים כי העכבישים ארגו את הרשתות הדביקות כדי לשרוד את ה"מבול", שגרם לאלפים מהם לנטוש את בתיהם בשבוע האחרון. "מה שאנחנו רואים כאן הוא סוג של 'עכביש-זאב'", אמר מומחה בתחום ממוזיאון קווינסלנד לסוכנות הידיעות רויטרס, "והם מנסים להתחבא מהמים העולים".מומחה אחר מהמוזיאון האוסטרלי לאנטומולוגיה הסביר כי התנהגות העכבישים מוכרת כ'התנפחות' ("ballooning"), והיא אופיינת לעכבישים שנאלצו לעזוב את ביתם הקבוע. "בדרך כלל הם עושים זאת לצורך פיזור והתאקלמות בסביבה חדשה", לדברי המומחה. "אבל במקרה הזה הם פשוט מנסים לברוח מהשטפונות ולהציל את חייהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת