פקחים בין-לאומיים ברוסיה: הבחירות לא הוגנות

יום אחרי שוולדימיר פוטין רשם ניצחון מוחץ בדרך לכהונה שלישית בקרמלין, הפקחים הבינלאומיים מוועדת הבחירות האירופית טוענים כי המערכת פעלה לטובתו של פוטין והתנהלה באופן לא הגון

פוטין מוחה דמעה (AP)

הבחירות לנשיאות רוסיה לא היו הוגנות ונטו לכיוונו של ראש הממשלה ולדימיר פוטין, כך אמרו היום פקחים בינלאומיים, בוקר אחרי שהנשיא המיועד החדש-ישן רשם לעצמו ניצחון מרשים עם 63.7% מקולות הבוחרים, מספיק קולות כדי להימנע מסיבוב שני מיותר.

על פי הפקחים, לפוטין היה יתרון משמעותי בחשיפה לתקשורת. לטענתם, אנשי הקמפיין של פוטין השתמשו בהון רב ששייך למדינה כדי לתמוך במועמד הפופלארי בדרכו לכהונה שלישית (לא רצופה).

אי סדרים בשליש מתחנות הבחירה

"לא הייתה תחרות אמיתית ושימוש לא תקין בכספי ממשל גרמו לכך שלא נותר שום ספק סביב השאלה - מי יהיה המועמד המנצח", אמר טונינו פיקול, מפקח מטעם ועדת הבחירות האירופית.

"מטרת הבחירות היא שלא יהיה ניתן לחלוק על התוצאות, זה לא המקרה ברוסיה", אמר והוסיף, כי "על פי ההערכות שביצענו, הבחירות האלה היו לא הוגנות". הפקחים הבינלאומיים מעריכים, כי בשליש מתחנות הבחירה התגלו אי סדרים, אבל הם והעולם כולו בספק אם זה ישנה משהו בדרכו של פוטין לעוד שש או 12 שנים בקרמלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת