בדרך חזרה לקרמלין: 62% לפוטין בבחירות לנשיאות

כיסאות מוזיקליים - גרסת רוסיה: אחרי שהיה נשיא, נבחר לראשות הממשלה - הוא שוב בדרך לכיסא הנשיאות. תוצאות ראשוניות של הבחירות ברוסיה מצביעות על ניצחון סוחף לולדימיר פוטין (62%), כשהוא מותיר הרחק מאחור את יריביו. באופוזיציה, שלא בהפתעה, מדברים על גניבת השלטון

אין הפתעות: תוצאות ראשוניות של הבחירות לנשיאות ברוסיה מצביעות על ניצחון של ראש הממשלה ולדימיר פוטין. על פי הפרסומים בכלי התקשורת ברוסיה, פוטין זכה כמעט ב-62% והוא בדרכו חזרה ללשכה בקרמלין.

פוטין היה זקוק ל-51% מקולות הבוחרים, אבל זכה, על פי תוצאות ראשוניות, ב-61.97%. מי שנחשב למתמודד המוביל מולו, גינאדי זייגנוב, זכה ב-17.77% ומיד אחריו הגיעו ולדימיר ולדימיר זירינובסקי (8%) ומיכאל פרוחורוב (כ-7%).

"גניבת השלטון"

יריביו של פוטין טענו לאורך היום כי הבחירות היו נגועות באי סדרים רבים, מה שחלק מהם כינו "גניבת השלטון". זה גם המסר ששלוש נשים ניסו להעביר כשליוו את פוטין ורעייתו לקלפי, אבל הן נעצרו מיד.  

על פי אנשי האופוזיציה ומספר בלוגרים, פקחי הבחירות גורשו למשך זמן מה ממספר קלפיות בסנט פטרסבורג. על פי טענה אחרת, סמוך למוסקבה עוברים מספר אוטובוסים עם בוחרי פוטין שמצביעים הרבה יותר מפעם אחת. אבל על פי ועדת הבחירות, לא נרשמו שום אירועים מיוחדים במהלך הבחירות, גם לא אותן הפגנות להם ציפו מנהיגי האופוזיציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת