בעקבות החשד שקיבל טובות הנאה: נשיא גרמניה התפטר מתפקידו

לאחר שהוחלט להסיר את חסינותו המשפטית בעקבות חשד שקיבל הלוואה בתנאים החורגים ממחיר השוק, הודיע היום נשיא גרמניה כריסטיאן וולף על פרישתו מתפקידו. הקנצלרית אנגלה מרקל הביעה צער על ההחלטה והודיע שתשתף פעולה עם גורמי אופוזיציה לשם מציאת מחליף הולם

נשיא גרמניה כריסטיאן וולף הודיע היום על כוונתו להתפטר מתפקידו עקב חשד כי קיבל טובות הנאה, וההחלטה להסיר את חסינותו המשפטית. במסגרת החשדות נגדו, הוא קיבל הלוואה בתנאים שלא לפי מחיר השוק, מאיש עסקים המקורב למשפחתו.

"ההתפתחויות בימים ובשבועות האחרונים הצביעו על אי אמון של העם הגרמני בי, ועל כן הבנתי שנכון יהיה לפרוש מהתפקיד", צוטט הנשיא הפורש בסוכנות הידיעות רויטרס. עוד הוסיף וולף כי בשל הדברים הללו, הוא לא חש כי יוכל לתפקד ולהקדיש את עצמו לאתגריה של המדינה".

וולף שנבחר לתפקיד בחודש יוני 2010, נכנע ללחציהם של גורמים במערכת הפוליטית, שטענו כי לא דיבר אמת בנוגע להלוואה שקיבל בתנאים טובים מהמקובל בשוק.

זמן קצר לאחר הודעתו של וולף על התפטרותו, כינסה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מסיבת עיתונאים, ובה הביעה צער על החלטתו של וולף להתפטר. מרקל ציינה כי בכוונתה לשתף פעולה עם גורמי אופוזיציה, בכדי למצוא מועמד ראוי להחליף את וולף בתפקיד נשיא המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת