הסופרבול: הנצפה ביותר מאז ומעולם בארה"ב

זה היה האירוע הכי נצפה בתולדות הטלוויזיה האמריקנית שהצליח לשבור גם את שיאי הפרסום: זמן פרסום ממוצע של 30 שניות נמכר עבור 3.5 מיליון דולר. באירוע כולו צפו 111.3 מיליון איש, כשבהופעה של מדונה בזמן ההפסקה צפו יותר אנשים בממוצע מבמשחק עצמו

שיא של כל הזמנים: סופרבול 2012 (רויטרס)

זה ייזכר כאירוע הכי מותח, הכי נצפה והכי מדובר בתולדות הטלוויזיה האמריקנית, לפחות עד השנה הבאה: הסופרבול ה-46 שנערך לפנות בוקר יום ראשון באינדיאנפוליס שבר את שיאי הצפייה של כל הזמנים: את הניצחון של ניו יורק ג'איינטס על ניו אינגלנד פטריוטס (17-21) ששודר ברשת NBC ראו 111.3 מיליון צופים, נתון ששבר את השיא שנרשם בשנה שעברה במשחק בין פיטסבורג סטילרס לגרין ביי פקרס ועמד על 111 מיליון צופים.

הרייטינג הממוצע במשחק עמד על 47.8% בארצות הברית, מעט פחות מהרייטינג שנרשם בשנה שעברה אז נרשם רייטינג של 47.9%. לקראת סיום המשחק נרשם רייטינג שיא של 51.8%. בחלוקה לשווקי טלוויזיה, נרשמו בבוסטון נתוני הצפייה הממוצעים הגבוהים ביותר בארצות הברית שעמדו על 56.7% רייטינג. אינדיאנפוליס המארחת רשמה את הרייטינג השני הכי גבוה - 56.4%. בניו יורק, שוק הטלוויזיה הגדול ביותר בארצות הברית, נרשם אחוז רייטינג יוצא דופן של 49.7%.

מי שעדיין לא מבין מדוע הפסקת המחצית בסופרבול אורכת כל כך הרבה זמן, קיבל את התשובה במונחים של נתוני צפייה: הרייטינג במהלך הפסקת המשחק, אז עלתה מדונה להופיע על הבמה באצטדיון באינדיאנפוליס, היה גבוה יותר מהרייטינג הממוצע של המשחק ועמד על 48.1%.

שיא נוסף שנשבר הוא המחיר שגבתה רשת NBC מפרסומות: זמן פרסום ממוצע של 30 שניות נמכר עבור 3.5 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת