אחמדינג'אד: "התשובה לפיצוץ - נמשיך לפתח טילים"

בזמן שפרטים חדשים על הפיצוץ המסתורי בבסיס הטילים האירני ממשיכים לדלוף, אומר היום נשיא אירן כי "המטרות הנעלות של המדענים הללו ימומשו" ומדגיש: "דרכם של המדענים הגיבורים תימשך ללא דיחוי - ועוצמתה תגבר". מפקד משמרות המהפכה: "ארה"ב תיענש בחומרה אם תתקוף באירן"

שבוע חלף מאז הפיצוץ המסתורי בבסיס הטילים סמוך לטהרן, בו נהרגו לפחות 17 אנשי משמרות המהפכה, בהם גם "מפקד הטילים" האירני הגנרל חסן מוקדם-טהרני, ובינתיים רב הנסתר על הגלוי ביחס למה בדיוק עשו האירנים בבסיס ומה בדיוק גרם לפיצוץ הקטלני.

ואולם, בכירי המשטר בטהרן מנצלים את האבל באירן על ההרוגים, ובמלאת שבוע לפיצוץ ממשיכים לתקוף בחריפות את המערב. בהודעה שפרסם לציון שבעה ימים לפיצוץ, הדגיש נשיא מחמוד אחמדינג'אד כי תכנית הטילים האירנית לא תיפגע בעקבות מותם של אנשי משמרות המהפכה בפיצוץ בבסיס הטילים סמוך לטהרן.

"דרכם של ההרוגים תימשך ללא דיחוי – ועוצמתה תגבר. כל המטרות הנעלות של המדענים הללו ימומשו", כתב נשיא אירן בהודעת תנחומים שפורסמה הערב בסוכנות הידיעות הממלכתית של אירן. "הם היו גיבורים", הדגיש הנשיא האירני. "אלו היו מדענים אמיצים שחייהם היו מלאים ביושר ובכבוד".

במקביל, אומר היום מפקד משמרות המהפכה באירן כי "אירן תגיב אם תותקף". בריאיון לסוכנות הידיעות האירנית "אירנא", אמר גנרל אמיר עלי חג'יזאדה כי ארה"ב לא תעיז לעשות את הטעות ותתקוף את אירן, משום שהיא יודעת שהיא "תעמוד בפני תגובה מוחצת והיא תיענש בחומרה". הגנרל האירני הוסיף בזלזול: "האמריקנים ועמיתיהם לא יעשו שום דבר נגדנו".

הפיצוץ בבסיס הטילים באירן

בתוך כך דיווחה בימים האחרונים סוכנות הידיעות הצרפתית כי אירן ממשיכה לנסות ולצמצם את מימדי הנזק שנגרם כתוצאה מהפיצוץ השבוע. על פי הדיווחים, מספר ההרוגים בפיצוץ לא היה 17 – כי אם לפחות 36 בני אדם נספו בפיצוץ.

הבוקר חשף אחיו של הגנרל הבכיר שנהרג בפיצוץ פרטים נוספים על האירוע. "הפיצוץ באירן התרחש במהלך ניסוי של טיל בין-יבשתי", אמר האח בריאיון לעיתון אירני, אולם לאחר זמן קצר הכחיש את הדברים.

מוקדם יותר דיווחו כלי התקשורת באירן כי משמרות המהפכה החלו בתרגיל שאמור לבחון את מנגנוני ההגנה של המדינה מפני תקיפה אווירית וקרקעית.

התרגיל, שהחל אתמול, מתקיים על פני שטח ענק של מעל ל-800,000 קילומטרים רבועים במזרח המדינה. גורם בכיר במשמרות המהפכה סיפר לטלוויזיה הממלכתית כי "כוחותינו מתרגלים הקמת מרכזי בקרה ועמידה טקטית מול היריב בשעת הצורך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת