בצל הטבח, אסד חוגג יום הולדת 46

על רקע התחדשות העימותים האלימים בין כוחות הביטחון למפגינים ברחבי סוריה, מציין היום הנשיא בשאר אסד את יום הולדתו ה-46. כוחות האופוזיציה במדינה מקווים שאת יום הולדתו הבא הוא כבר לא יחגוג בכס השלטון

בשאר עם משפחתו כשהיה ילד (חדשות 2)

יום הולדת לרודן: בזמן שברחובות מדינתו ממשיך הצבא לדכא באכזריות את המחאה נגד המשטר, מציין היום נשיא סוריה בשאר אסד את יום הולדתו ה-46. קשה להאמין שיש לו סיבות רבות לחגוג, אחרי סוף שבוע נוסף של עימותים בין המפגינים לכוחות הביטחון.

אסד הצעיר מונה ליורשו של אביו, חאפז אסד, לפני 11 שנים - אז עוד לא מלאו לו 35. בשל גילו הצעיר, אולץ הפרלמנט הסורי לשנות במהירות את החוקה - שאסרה על מינויו של נשיא מתחת לגיל 40. בנוסף, קודם רב"ט אסד בתוך זמן קצר לדרגת גנרל - ומונה מתוקף תפקידו למפקד העליון של הכוחות המזויינים במדינה.

איך ייראו חגיגות ה-47?

כלי התקשורת של האופוזיציה, שהייתה זהירה מאוד ואף מחתרתית באותן שנים, פרסמו קריקטורות רבות שלעגו לנשיא הנבחר. הרעיון המרכזי של כולן היה כניסתו של אסד הצעיר לנעליים הגדולות שהותיר לו אביו, ששלט ביד רמה בנעשה במדינה ונחשב למנהיג מוערך וחזק באזור.

המציאות של היום לא יכולה להיות הפוכה יותר ושונה כל כך. אסד הבן, שהצליח חרף הערכות הפרשנים לצלוח את שנותיו הראשונות בתפקיד, מנסה היום להיאחז בכיסא השלטון כמעט בשיניו. בכלי התקשורת הערביים ערכו היום כתבות פרופיל על הרודן העריץ, ובהן פורסמו גם תמונות חדשות מתקופת צעירותו של אסד - חייל בצבא סוריה חובש כומתה. גם תמונות שלו בחיק משפחתו, מהימים שלפני פרוץ גל המחאה, פורסמו בכלי התקשורת.

באופוזיציה מקווים כי המחאה מבית ונטישת בנות הברית למעט אירן יגרמו לכך שחגיגות יום הולדתו ה-47 של הרודן הסורי ייראו אחרת, אם בכלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת